Soczi – inne spojrzenie... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Soczi – inne spojrzenie…

Soczi i nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 to nie tylko piękne plenery, kolorowe kostiumy sportowców i reklamowe filmy, na których wszystko jest ciepłe, czyste i miłe. Soczi to też ogromne protesty nie tylko w Rosji i nie tylko w obronie praw człowieka. Jest w Rosji wiele środowisk, osób opiniotwórczych, które wołają głośno, że wydatki na Igrzyska są niepotrzebne, że w kraju są pilniejsze wydatki. Wiele osób w Rosji mówi, że organizacja igrzysk to jeden wielki przekręt, że kasa wręcz strumieniami płynie do kieszeni tego, czy tamtego.

[nggallery id=25]

Odkąd pierwsi dziennikarze pojawili się w na miejscu, do opinii publicznej dotarły zdjęcia kuriozalnych ubikacji z dwoma sedesami, są też poruszające opowieści i filmy. Będziemy o tym pisać w kolejnych materiałach.

W całą tę otoczkę wielkiego wydarzenia – wkraczają też artyści. Kibole.pl – jako pierwsi w Polsce – pokazaliśmy olimpijski kalendarz, utrzymany w tonie bardzo groźnego żartu i wiele mówiącej konwencji. Zerknijcie na to, co pokazaliśmy już w listopadzie.

Teraz głos zabrał Vasily Slonov i pokazał wystawę obrazów, czy też plakatów, a może raczej afiszy, zatytułowaną: „Welcome Sochi!”

Niesamowita ekspresja, aż mnie coś ściska za gardło, bo widzę echa wystaw, które NIE odbyły się w Polsce, w latach 1981-86….

Władze miasta Perm, w którym odbyła się wystawa – zamknęły ją. Ludzkie te władze. Mogły przecież zamknąć artystę. Popatrzcie na tę „Inną wizję Soczi”.

Piotr Szymanowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij