Zdjęcie roku! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Zdjęcie roku!

W organizowanym przez magazyn Kicker corocznie konkursie na „Zdjęcie roku” w kategorii zdjęć z piki amatorskiej i piłki juniorów – zwyciężyła fotografia Jürgena Fromme (firo sportphoto Gbr). Ujęcie pochodzi z meczu U-8/U-9 w Essen. Fotograf tak opowiada o tym ujęciu:

„Sędzia przez cały mecz miał bardzo dobry kontakt z piłkarzami. W pewnym momencie się przewrócił. Jak się nazywa ten chłopak? Nie mam pojęcia. Gra dla drużyny Beeck 07 z Duisburga.”

Sedzia

„Wpadliśmy” na to zdjęcie zupełnym przypadkiem w przededniu Dnia Babci i Dnia Dziadka! Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy formy, zdrowia i takiej, jak na zdjęciu życzliwości młodych ludzi.

źródło: DFB.DE

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.