Bjoergen zasłabła – nie oglądaj!

Nie oglądajcie tego wideo! Powiedzcie stanowczo „Nie!” polskim i zagranicznym mediom głównego ścieku! Nie dawajmy się brać na takie „sensacje”! Może jestem staroświecki, może jestem seksistą, męskim szowinistą, ale nie waham się powiedzieć, że eksponowanie filmów i zdjęć, pokazujących skrajnie zmęczone, chore, wystraszone i zestresowane kobiety – jest chamskie i niegodne! Mężczyzna nie powinien tego akceptować! Kobiety, zresztą też!

Tutaj nie ma „równości płci”. Czymś zupełnie innym jest krew wylewająca się z oktagonu czy ringu – jeśli płynie ona z rozbitej twarzy faceta, a czym innym to śmiertelne wręcz wyczerpanie zawodniczek, które padają na mecie, mdleją podczas wywiadów.

Cały ten cyrk, pod nazwą Tour de Ski wydaje się bardzo okrutny wobec zawodniczek. Justyna Kowalczyk wycofała się z zawodów, a zaraz po niej podobną decyzję podjęła Marit Bjoergen. To, oczywiście, może być zbieg okoliczności, ale mam wrażenie, że te dziewczyny są po prostu ciężko przemęczone i dlatego Marit „złapała” grypę.

Biegowa karuzela za chwilę znów ruszy. Media znów będą nas karmić widokiem upadających na mecie zawodniczek. Nie wiem, jaka jest Wasza opinia, ale mnie się to nie podoba.

Czy jest na to jakaś rada?

Może trzeba by jasno i wyraźnie odwrócić się plecami do takich dyscyplin i takich imprez, które czerpią zysk z nienaturalnego zmęczenia Kobiet? Tak, żeby organizatorzy otrzymali jasny sygnał, że oglądają ich tylko debile, feministki i inni zboczeńcy. Wtedy potencjalni sponsorzy – nie będą już tak chętnie łożyć na te konkretnie imprezy.

Chyba, że…. z badań marketingowych wyjdzie, że debile, feministki i inni zboczeńcy stanowią większość!

Piotr Szymanowski

Udostępnij!

Dodaj komentarz