MAMY WYBIEGANE WOJSKO! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly MAMY WYBIEGANE WOJSKO!

Jak informuje z dumą portal polska-zbrojna.pl: „Reprezentant Tanzanii Patryk Niangero i Polka Emilia Zielińska zostali zwycięzcami XII Cracovia Maraton. Bieg ukończyło ponad 4400 zawodników – to rekord krakowskiego maratonu. Wśród zawodników, którzy dobiegli do mety było wielu przedstawicieli środowiska wojskowego.”

To naprawdę powód do dumy… Armia nie ma na buty, nie ma na leczenie kombatantów, nie ma, na czym pływać, ale biegać – zawsze można.

Szkoda, że to samo wojsko, tak bardzo dumne z tanich (w sensie materialnym) osiągnięć w bieganiu, pozwala upadać wojskowym klubom i sekcjom. Na przykład sekcji zapasów klasycznych Legii Warszawa.

Gratulacje!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.