Ziółkowski – Bjj to podstawa! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Ziółkowski – Bjj to podstawa!

Paweł Ziółkowski w ciekawym wywiadzie dla SportoweFakty.pl o początkach MMA w Polsce, o tym, że tłumaczenie na polski MMA nie jest dobrym pomysłem oraz o podsumowaniu roku 2013.

Jak duże znaczenie pełni w państwa klubie brazylijskie jiu-jitsu i skąd pojawiła się fascynacją tą dyscypliną?

Paweł Ziółkowski: Bjj jest podstawą treningu. Bjj jest kwintesencją tego, co się o sztukach walki zawsze opowiadało: absolutny prymat techniki nad siłą.

Jak pan, jako jeden z pionierów BJJ i MMA w Polsce, ocenia rozwój mieszanych sztuk walki nad Wisłą?

Paweł Ziółkowski: Zacznijmy od tego, ze jestem przeciwnikiem tłumaczenia terminu – Mixed Martial Arts. To tak jakby na kickboxing mówić „kopanyboks”. W MMA na wszystkich płaszczyznach mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem: szybki i daleko idący wzrost czołówki, z jednoczesnym umasowieniem na mocno przeciętnym poziomie. Dotyczy to tak poziomu zawodników, klubów, jak i organizowanych gal.

Czytajcie całość:

My – Kibole.pl – w zasadzie zgadzamy się z opiniami Pawła. Co do „absolutnego prymatu techniki nad siłą” pozwolimy sobie dodać anegdotkę z lat 70. ubiegłego wieku. Warszawa, lokal „Sielanka”, na rogu Czerniakowskiej i Gagarina. Udział brali:

„Eugeniusz” – 2 metry wzrostu, ok. 160 kg, pracownik fizyczny.

„Marek” – 1,60 wzrostu, ok. 60 kg, bardzo popularny bokser pierwszoligowy, słynący z doskonałej techniki.

Akcja:

Eugeniusz głośno obraża słownie Marka, Marek wstaje i zdejmuje marynarkę, kibice robią im miejsce. Eugeniusz wstaje. Marek przyjmuje pozycję bokserską. Eugeniusz rzuca w niego ciężkim krzesłem. Marek pada znokautowany.

Eugeniusz wygłasza – MORAŁ:

„Sama technika nie wystarcza, trza się jeszcze umić napierdalać!”

Kurtyna – opada….

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij