Cała prawda o naszych stadionach! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Cała prawda o naszych stadionach!

Szczerze? Nieczęsto zazdroszczę innym autorom ich publikacji. A jeszcze rzadziej się do tego przyznaję! Panie Józefie Djaczenko! Szacunek i podziw za to, co napisał Pan na portalu Kibicpoznanski.pl

(Piotr Szymanowski)

„O tym, że przychodzenie na bezpieczne i nowoczesne stadiony jest coraz większą przykrością, że obowiązujące w Polsce przepisy są chyba najbardziej restrykcyjne w świecie, że nie wszyscy ludzie dobrze się czują w roli przestępców, a tak traktowany jest każdy wchodzący na trybuny. […] Już samo kupienie biletu na mecz, połączone z upokarzającym obowiązkiem wyrobienia sobie karty kibica, zniechęca do wstawania sprzed telewizora. Co ciekawe, w wielu krajach znanych z dużej piłkarskiej kultury nikt na chory pomysł wyrabiania takich dokumentów nie wpadł. W innych odchodzi się od nich. Niebawem Polska pozostanie sama na placu boju. […] Zamykanie polskich stadionów to dla kibiców z Europy zachodniej wydarzenia z pogranicza fantastyki. W krajach, gdzie szanuje się prawo, taki przejaw stosowania odpowiedzialności zbiorowej by nie przeszedł, politycy skompromitowaliby się raz na zawsze.”

Czytajcie całość!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.