Przepisy PZPN! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Przepisy PZPN!

Polski Związek Piłki Nożnej ma napisane w swoich przepisach, że na trybunach:

Zabronione jest prezentowanie na transparentach, flagach, banerach napisów wyrażających treści totalitarne, faszystowskie, komunistyczne, anarchistyczne, rasistowskie. Zabronione jest również eksponowanie treści nawołujących do nietolerancji, szowinizmu, ksenofobii, chuligaństwa, wulgarne lub zachęcające do zachowań agresywnych.

Oznacza to wprost, że PZPN zabroni pokazać na trybunie baner o treści:

„Cała władza w ręce Platformy Obywatelskiej” – wszak to totalitaryzm!

„Kochamy Prezesa Bońka!” – wszak to wulgarne!

„Jaruzelski, Kiszczak – wybaczamy i prosimy o wybaczenie!” – wszak to anarchistyczne!

„Polska gola!” – przecież to wezwanie do agresji!

„Cała Polska kocha Rudego!” – przecież to głupota… Ups! O głupocie nie ma w przepisach PZPN ani słowa!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
1 reply to this post
  1. Rozumiem: treści totalitarne, faszystowskie, komunistyczne, rasistowskie – to jest zakazane w Polsce przez prawo. Dlaczego anarchistyczne – tego nie rozumiem. Nic co jest związane z anarchią i propagowanie anarchii nie jest zakazane przez prawo. Zresztą o jaką anarchię chodzi – są różne odmiany. Równie dobrze można by zakazać wszystkiego co socjalistyczne (komunizm, faszyzm – to odmiany socjalizmu).

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij