Równi i równiejsi - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Równi i równiejsi

11.12.2013, godzina 11.00. Telewizja Vszystkich Nas. Siwy, wąsaty staruszek, z poprawną, polską: dykcją, akcentem i intonacją (co jest wyjątkiem w TVN) opowiada o tym, jak protestujący w Kijowie odparli szturm milicji. Mówi, że z budynku wylewali hydrantami lodowatą wodę na milicjantów. „Gdy milicja cofnęła się do autobusów, protestujący obrzucają autobusy kawałkami drewna, pod niektóre wrzucają świece dymne. W sumie nie ma w tym wielkiej brutalności…. ” – kończy z doskonałą polską (co jest wyjątkiem w TVN) dykcją staruszek.

Zatem są wobec policji, czy milicji – osoby równe i równiejsze. Rzucanie „kawałkami drewna” w autobusy – może być przez komentatora uznane za mało brutalne w Kijowie. A już w Warszawie – nie!

Bardzo prosimy – nie kierujcie się oceną starego okularnika!

W waszym przypadku może bowiem ocenić takie działania zupełnie inaczej!

 
Sprawami „EURO Majdanu” interesujemy się głównie dlatego, że ważną rolę odgrywa w nich Witalij Kilczko – wspaniały wojownik, wiele lat trenujący w Polsce, walczący dla sekcji bokserskiej Gwardia Warszawa, sparingpartner Przemysława Salety, erudyta, światowiec i bardzo ciekawy człowiek.

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.
1 reply to this post

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij