Równi i równiejsi - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Równi i równiejsi

11.12.2013, godzina 11.00. Telewizja Vszystkich Nas. Siwy, wąsaty staruszek, z poprawną, polską: dykcją, akcentem i intonacją (co jest wyjątkiem w TVN) opowiada o tym, jak protestujący w Kijowie odparli szturm milicji. Mówi, że z budynku wylewali hydrantami lodowatą wodę na milicjantów. „Gdy milicja cofnęła się do autobusów, protestujący obrzucają autobusy kawałkami drewna, pod niektóre wrzucają świece dymne. W sumie nie ma w tym wielkiej brutalności…. ” – kończy z doskonałą polską (co jest wyjątkiem w TVN) dykcją staruszek.

Zatem są wobec policji, czy milicji – osoby równe i równiejsze. Rzucanie „kawałkami drewna” w autobusy – może być przez komentatora uznane za mało brutalne w Kijowie. A już w Warszawie – nie!

Bardzo prosimy – nie kierujcie się oceną starego okularnika!

W waszym przypadku może bowiem ocenić takie działania zupełnie inaczej!

 
Sprawami „EURO Majdanu” interesujemy się głównie dlatego, że ważną rolę odgrywa w nich Witalij Kilczko – wspaniały wojownik, wiele lat trenujący w Polsce, walczący dla sekcji bokserskiej Gwardia Warszawa, sparingpartner Przemysława Salety, erudyta, światowiec i bardzo ciekawy człowiek.

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.