Równi i równiejsi

11.12.2013, godzina 11.00. Telewizja Vszystkich Nas. Siwy, wąsaty staruszek, z poprawną, polską: dykcją, akcentem i intonacją (co jest wyjątkiem w TVN) opowiada o tym, jak protestujący w Kijowie odparli szturm milicji. Mówi, że z budynku wylewali hydrantami lodowatą wodę na milicjantów. „Gdy milicja cofnęła się do autobusów, protestujący obrzucają autobusy kawałkami drewna, pod niektóre wrzucają świece dymne. W sumie nie ma w tym wielkiej brutalności…. ” – kończy z doskonałą polską (co jest wyjątkiem w TVN) dykcją staruszek.

Zatem są wobec policji, czy milicji – osoby równe i równiejsze. Rzucanie „kawałkami drewna” w autobusy – może być przez komentatora uznane za mało brutalne w Kijowie. A już w Warszawie – nie!

Bardzo prosimy – nie kierujcie się oceną starego okularnika!

W waszym przypadku może bowiem ocenić takie działania zupełnie inaczej!

 
Sprawami „EURO Majdanu” interesujemy się głównie dlatego, że ważną rolę odgrywa w nich Witalij Kilczko – wspaniały wojownik, wiele lat trenujący w Polsce, walczący dla sekcji bokserskiej Gwardia Warszawa, sparingpartner Przemysława Salety, erudyta, światowiec i bardzo ciekawy człowiek.

 

Udostępnij!

One comment

Dodaj komentarz