Kibice Lazio c. d. - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Kibice Lazio c. d.

Polski Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz powiedział:

Część z tych rodziców, którzy w tej chwili upominają się o swoje dzieci, to są rodzice bandytów, których miejsce w momencie, kiedy dokonują tego rodzaju akcji, jest w aresztach, co też się stało.

Jego włoski odpowiednik zareagował:

To słowa niestosowne, zwłaszcza dla ministra!

Były minister obrony Włoch dodał:

To hańba, że polski minister nazywa bandytami zatrzymanych kibiców. My nie pozwolimy sobie powiedzieć tego samego o wielu Polakach, którzy mają poważne problemy z włoskim wymiarem sprawiedliwości”.

Premier Włoch, podczas wizyty w Warszawie i rozmów z Donaldem Tuskiem upomniał się o rzymskich kibiców, aresztowanych w Polsce.

Przywołajmy „dedukcję”. Na procesy czeka około 20 Włochów. Gdyby każdy z nich rzucił butelką, kamieniem w policjantów, czy w ich samochody – cała sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej! Zniszczenia i obrażenia byłyby znacząco większe po obu stronach. Można z tego wnioskować śmiało, że ponad 3/4 czekających na proces jest niewinna i wyjdzie na wolność bez żadnych zarzutów. Podobno, dopóki osoba zatrzymana nie zostanie najpierw aresztowana, a potem osądzona (do końca, łącznie z odwołaniami i kasacją) – powinno się ją traktować jako osobę niewinną. Między innymi dlatego podaje się publicznie tylko pierwszą literę nazwiska a nie pełne imię i nazwisko.

Można, po zakończeniu procesów i ewentualnie procedury odwoławczej, podać że Jordano Bruno rzucił raz jeden, jednym kamieniem w jeden radiowóz. Ale traktując sprawę poważnie (zresztą inaczej nie można) do zakończenia procesu powinno się o wszystkich zatrzymanych mówić i pisać: „kibice jednego z włoskich klubów”.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij