Kibice skazani – praca ich „naprawi”:-)

Kolejni Kibice zatrzymani za piro wniesione na stadion we Wrocławiu podczas meczu Śląsk – Arka Gdynia! W efekcie – Kibice skazani na pracę!

Sąd orzekł kary grzywny 1800 złotych, od 30 do 40 godzin prac społecznych oraz zakazy wstępu na imprezy masowe od 2 do 3 lat.

Kibice skazani na pracę!

Moim zdaniem skazywanie Obywateli na prace społecznie jest prawem komunistycznym i nie powinno mieć miejsca w Wolnej Polsce!

Czemu?

Powodów jest kilka! Pierwszy taki, że kara prac społecznych niesie ze sobą „karę dodatkową” a mianowicie wystawia skazanego na widok publiczny. Rodzaj publicznej chłosty. Dzieci sobie idą a tu obok „pracują” panowie. Mama mówi: „Popatrzcie, jak nie będziecie grzeczne to też będziecie zapierdalać z miotłami i łopatami!

Praca nie może być karą!

Szczególnie w państwie, w którym jeszcze jest spore bezrobocie! Ja – oczywiście – wiem, że nie ma chętnych do zamiatania ulic, czy sprzątania trawników z gówna, ale to nie jest argument!

Kiedy ktoś pracuje – zaczyna obowiązywać tak zwany „stosunek pracy”, który ciągnie za sobą inne skutki prawne. Na przykład – wypadek w czasie pracy świadczonej przymusowo! Jestem pewny, że nie jest to uregulowane w polskim prawie.

Prace społeczne – w żaden sposób nie naprawiają szkód. Wniesienie – samo wniesienie racy na stadion nie jest powodem żadnych szkód. Dlaczego więc obywatel, który wniósł race na stadion ma zamiatać chodnik?

To są oczywiście duperele! Przesadzam! Bo – jak na razie – skazani na prace społeczne nie odnoszą masowo kontuzji, nie pracują w kamieniołomach. Wielu nawet zgadza się z taką karą.

Ale! Chodzi o zasady!

Podobnie jest z zakazami stadionowymi! To kolejne kurewstwo prawne! Organizacja typu stowarzyszenie – czyli PZPN wraz z prywatnymi firmami, czyli klubami – korzystają z prawnej ochrony Państwa! Czemu?

Czy na przykład właściciel baru, w którym codziennie rozrabia jakiś żul – może poprosić sąd o „zakaz wstępu żula do baru”?

Jeszcze raz podkreślam – chodzi o – z a s a d y – a nie doraźne rozwiązania, na które wszyscy się godzą!

Źródło: policja.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz