Legia – Steaua bez żylety!

Ogromną zasługą międzynarodowych federacji sportowych, oraz krajowych stowarzyszeń sportowych jest to, że większość dyscyplin jest uprawiana na całym świecie, według identycznych zasad, reguł, regulaminów i przepisów. Od początku nowożytnego sportu – tysiące działaczy, menadżerów, fanatyków, na całym świecie, ciężko nad tym pracowało.

Zatem uznać trzeba zasługi takich federacji, jak UEFA i FIFA.

Trzeba jednak – widzieć ogromne zło, jakie przy okazji czynią na całym świecie.

Tym złem jest zbytnie wpierdalanie się w prawo poszczególnych państw, a co za tym idzie w życie poszczególnych społeczeństw.

Rządy poszczególnych państw, „kupione” biletem do loży honorowej – pozwoliły UEFA zbytnio się rozhasać i złapać za dużą władzę. Mało tego! Postawiły przepisy UEFA wyżej, niż swoje prawo, a nawet konstytucję!

Drodzy Czytelnicy!

Z punktu widzenia prawa UEFA jest takim samym stowarzyszeniem, jak Międzynarodowy Związek Hodowców Psów Rasy Jamnik.

Czy wyobrażacie sobie, że takie stowarzyszenie może kazać prywatnej firmie, jaką jest Legia Warszawa – zamknąć trybunę, żyletę? To tak, jakby hodowcy jamników odwołali wystawę, bo na poprzedniej któryś z „zawodników” nazwał rywala „kundlem”?

Udostępnij!

One comment

  1. Ciekaw jestem czy jeśli UEFA zakazałaby wchodzenia na trybuny kobietom, to też by na to się zgodzono? O ile dobrze wiem, to stadion Legii jest własnością miasta Warszawy, to czy możemy się zgadzać na dyskryminację obywateli w miejscu publicznym?

Dodaj komentarz