Głos Kiboli Hansy Rostock!

Głos Kiboli może być ważną wskazówką dla władzy i warto, żeby władza słuchała głosu z sektorów. Nie ma pewności, że zawsze mają rację, ale warto się przyglądać i analizować.

Znaczy… nam to chyba wisi bo to ich niemieckie sprawy…

Głos Kiboli!

Osama bin Laden!

Osama bin Laden, a raczej jego portret pojawił się na sektorze kibiców Hansy Rostock podczas meczu 3 ligi niemieckiej pomiędzy Aalen a Hansa Rostock.

Hansa Rostock była bardzo mocna za czasów podziału Niemiec na Wschodnie (Niemiecka Republika Demokratyczna) i Zachodnie (Republika Federalna Niemiec).

Osama bin Laden został pokazany na trybunie w dniu 11 września. To dzień, w którym przypada 15. rocznica zamachu na budynki w Pentagonie i wieże World Trade Center.

Za tamtą tragedię odpowiada Al-Kaida i jej ówczesny szef Osama bin Laden.

Ważny głos kiboli!

Warto się zastanowić, co kibice chcieli zamanifestować przez wywieszenie wizerunku osoby odpowiedzialnej za atak na World Trade Center, bo na pewno nie zrobili tego dla zabawy.

Być może chcieli „uczcić” tego, który zamordował wielu Amerykanów…

Być może nie lubią Amerykanów…

Klub, jak wypada na lewackie Niemcy, obiecał że wykryje wszystkich kibiców. Władze klubu nazwały ich bardzo brzydko.

Warto jednak znać historię. Być może w niej są podstawy tego antyamerykańskiego gestu kibiców.

Na pewno nie wolno lekceważyć „głosu trybun”!

Niejedna władza już się o tym przekonała!

Amerykańskie naloty

Amerykańskie naloty „dywanowe” rozpoczęte w marcu i kwietniu 1942 zrównały z ziemią miasta Lubeka i Rostock oraz Kolonię.

Kolejne bombardowania prowadzili Brytyjczycy. W nocnych nalotach brało udział tysiące samolotów. Kolejno w gruzach padło miasto Hamburg (maj i sierpień 1943).

Ludzie ginęli na ulicach, w ruinach i schronach.

W 1943r. na Niemcy spadło 206188 ton bomb, w 1944r. sojusznicy zrzucili 1201534 bomb. Naloty wznowiono pod koniec lutego 1944r. kiedy 8. Flota Powietrzna USA otrzymała nowe myśliwce dalekiego zasięgu „Mustang”. Wiosną 1944r. lotnictwo sojusznicze zmieniło taktykę – przystąpiono do systematycznego bombardowania całych miast z jawnym celem zabicia jak największej liczby cywilów. Spekulowano że straty doprowadzą do buntu przeciw reżimowi hitlerowskiemu. Rachuby te okazały się chybione.

info/źródło sport.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz