Rola Kibola! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Kibicowskie sprawy Rola Kibola!

Śląsk dla kiboli?

Rola Kibola Śląska Wrocław – w tej konkretnie sprawie. Artykuł cytujemy ze strony FanŚląsk.

Kibice Śląska z dumą mogą powiedzieć, że odegrali wielką rolę w nadaniu imienia Danuty Siedzikówny, legendarnej „Inki” – I Liceum Ogólnokształcącemu we Wrocławiu.

Rola Kibola!

W sobotę 3 września Liceum Ogólnokształcącemu numer 1 we Wrocławiu nadano imię „Inki” Danuty Siedzikówny. Pewnie nie wszystkim jest to w smak, gdyż próbowano znaleźć innego patrona. Niemiecką żydówkę Etytę Stein. Ostatecznie dzięki głosom licealistów zwyciężyła kandydatura „Inki”.

Podczas uroczystości nadania imienia szkole polskiej bohaterki mówcy podkreślili istotną rolę, jaką w znalezieniu takiego właśnie patrona odegrali wrocławscy kibice. Bowiem inicjatorami i głównymi motorami napędowymi tej akcji byli uczniowie tegoż liceum – fani Śląska Wrocław.

Danuta Siedzikówna

GP, RZ, Na zdjęciu – baner z hołdem dla „Inki” jaki towarzyszył uroczystościom pogrzebowym Danuty Siedzikówny, jakie odbyły się przed tygodniem w Gdańsku.

Profesor Krzysztof Szwagrzyk powiedział podczas uroczystości:

„Takie postacie jak Inka stają się częścią naszego życia, choć jeszcze do niedawna tak nie było. Choć to była walka skazana na przegranie, to oni potrafili się bić o własne zasady, bić się o Polskę i za taką postawę należy im się nasza pamięć i szacunek – mówił Szwagrzyk. […] pierwszym po 1945 r. patronem liceum był gen. Karol Świerczewski. […] Przez wiele lat jeździłem przy tej szkole tramwajem i jego popiersie często było oblane czerwoną farbą, bo to był patron narzucony przez władze komunistyczne. A system komunistyczny był zbrodniczy i fałszywy, najbardziej zakłamany z możliwych. Tym bardziej się cieszę, że nową patronkę wybraliście sobie wy sami – uczniowie i szkolna społeczność!”

Rola Kibola!

Poniżej film z uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”, na których widzimy kibiców Śląska, patrioci z Jawora i Noworudzcy Patrioci oddających hołd Bohaterom.

Było nas więcej!

Nasz przewodnik na Patriotycznych Pielgrzymkach Kibicowskich – ksiądz Jarosław Wąsowicz SDB wspomniał o tym w swoim felietonie na łamach niezalezna.pl

Oprócz miejscowych fanów Lechii Gdańsk widoczni byli również kibice: Śląska Wrocław, Lecha Poznań, Gryfa Słupsk, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok, Legii Warszawa, Polonii Warszawa, GKS Jastrzębie, Rakowa Częstochowa, Arki Gdynia, Chrobrego Głogów, Chemika Kędzierzyn-Koźle, Motoru Lublin, Piasta Gliwice. Część z okazałymi patriotycznymi transparentami. Tylu zdążyłem wyłowić z tłumu, a wszystkich zapewne nie widziałem i pewnie nie zapamiętałem.

Pan Prezydent RP Andrzej Duda powiedział wyraźnie o roli środowisk kibicowskich w przywracaniu pamięci Bohaterów.

 

 

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij