Ukraińska prowokacja!

Ukraińska prowokacja!

Ukraińska prowokacja – inaczej nie można tego nazwać!

Bandera na trybunach!

Stepan Bandera – jego portret pojawił się na meczu Ukraina – Polska. Jeśli ktoś nie wie – kim był Stepan Bandera, niech sobie sprawdzi!

Ciekawe jak zareaguje UEFA – tak bardzo troszcząca się o „czystość” i apolityczność przekazu na trybunach stadionów?

Wołyń 2016!

Mieli nam Ukraińcy zgotować „drugi Wołyń” ale przegrali!

Stepan Bandera

Stepan Bandera – ukraiński polityk niepodległościowy o poglądach skrajnie nacjonalistycznych, przez część badaczy określanych jako faszystowskie, jeden z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, od 1940 r. przywódca jednej z dwóch istniejących frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN-B, od 4 kwietnia 1941 przewodniczący Prowodu OUN-B jako odrębnej organizacji.

stepan bandera

Pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Wiktora Juszczenkę tytułem Bohatera Ukrainy, dekret prezydenta został uchylony prawomocnym orzeczeniem Okręgowego Sądu Administracyjnego w Doniecku. 2 sierpnia 2011, kiedy Wiktor Janukowycz był prezydentem, Naczelny Sąd Administracyjny Ukrainy utrzymał w mocy decyzję donieckiego sądu.

Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane w latach 1943-1944 ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, którego ofiarą padło nawet do 100 000 osób.

Źródło: profil Danuta Siedzikówna „Inka”

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz