Kibice zawinięci za piro!

Kibice zawinięci za piro!

Cytuję entuzjastyczny artykuł z iknorow.pl

Tak! To ten sam Kurów, gdzie policja zabiła Dawida Dziedzica!

Kolejni pseudokibice, którzy odpalił race w czasie trwania rozgrywek piłki nożnej z udziałem Górnika Zabrze, zostali zatrzymani przez zabrzańskich policjantów zajmujących się przestępczością stadionową. Wkrótce zostaną zatrzymani kolejni, którzy już zostali zidentyfikowani. Czynności w sprawie trwają.

Cieszą się na portalu ikorow.pl i zapodają dalej:

Policjanci z zabrzańskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podczas imprez masowych z udziałem drużyny Górnika Zabrze odpalili race. Pierwszy z nich to 21-letni pseudokibic z Kozłowa, który złamał przepisy o zabezpieczeniu imprez masowych podczas wyjazdowego spotkania na mecz z Legią Warszawa. Do zdarzenia doszło 5 marca 2016 roku podczas zorganizowanego wyjazdu na terenie dworca kolejowego. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych. Ponadto nałożony został 3-letni zakaz wstępu na imprezy masowe z jednoczesnym obowiązkiem stawiennictwa w jednostce policji podczas rozgrywanych meczów z udziałem zespołu Górnika Zabrze.

Drugi z mężczyzn to 28-letni katowiczanin, który podczas Wielkich Derbów Śląska również odpalił materiały pirotechniczne. Do zdarzenia doszło 21 lutego w trakcie przemarszu zorganizowanej grupy kibiców na stadion Górnika. Podczas czynności wykonanych w zabrzańskiej komendzie, mężczyzna nie przyznał się do winy. W sprawie złamania przez zatrzymanego przepisów o zabezpieczeniu imprez masowych rozstrzygnięcie wyda sąd.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej, którzy prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawców odpalenia materiałów pirotechnicznych, zidentyfikowali kolejne 3 osoby. Są to mężczyźni, którzy podczas meczów piłki nożnej z udziałem Górnika Zabrze rozegranych w dniach 21 lutego i 5 marca odpalili race. Kwestią czasu jest ich zatrzymanie. Czynności nad identyfikacją kolejnych osób trwają.

Kilka słów komentarza:

„Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej” – niech się wezmą za kluby golfowe, bo tam na pewno jest więcej przestępców. A od stadionów niech się odjebią.

Piłka nożna bez policji!

Udostępnij!

Dodaj komentarz