Kibice pamiętają Braci!

Kibice pamiętają Dawida, który zginął równo 10 lat temu…

Kibice pamiętają Dawida Dziedzica, który zginął 2 maja tego roku na stadionie w Knurowie.

Pamiętają też trzynastoletniego Kibica Przemka Czaję, którego zabito 10 stycznia 1998 roku.

Dziś rocznica śmierci Kibica, do której doszło po we wrześniu 2005 roku.

Wypadek

Było tak:

Fani Stali Mielec w obstawie POlicji wracali z wyjazdowego meczu w Tarnobrzegu. W miejscowości Chorzelów, z naprzeciwka mija ich młody chłopak na motocyklu. Policyjna kabaryna zajeżdża mu drogę, a siedzący w środku policjant otwiera drzwi, o które odbija się motocyklista i wpada pod autokar z kibicami. Chwilę później okazuje się, że on sam był także kibicem tego klubu. 25-letni Dawid zmarł w szpitalu. Dzień później w Mielcu dochodzi do zamieszek, w których bierze udział ok. 500 osób.

Manipulacja w mediach

Błyskawicznie rusza śledztwo w tej sprawie. Prokuratura w Tarnobrzegu, która badała sprawę, informowała, że Dawid K. nie miał uprawnień do jazdy motocyklem i był pod wpływem środków odurzających.

Czy Wam to czegoś nie przypomina? Podobnie napisała wyborcza o Dawidzie Dziedzicu. Ponoć „był pod wpływem alkoholu”. Rzecznik prokuratury w Gliwicach, która bada sprawę z Knurowa, nie potwierdza i nie zaprzecza.

Prokuratorzy oskarżyli Henryka P., policjanta z długim stażem pracy, o nieprawidłowe zablokowanie drogi, które doprowadziło do wypadku i śmierci motocyklisty.

Gorący kartofel…

Sędziowie z Mielca nie chcieli orzekać w tej sprawie. Ta trafiła do Kolbuszowej, ale także tamtejsi sędziowie poprosili o wyłączenie ich z tej sprawy. Ostatecznie wyrokiem Sądu Rejonowego w Dębicy, Henryka P. został skazany na dwa lata więzienia z zawieszeniem wykonania kary na dwa lata i grzywnę. Sąd orzekł także zakaz wykonywania zawodu policjanta przez dwa lata. Henryk P. nie przyznał się do winy…

Sumienie

A teraz coś do posłuchania. Wypowiedź policjanta, który „przyczynił się” do śmierci Przemka.

Nie rozwalcie ekranu:-(

film od: LechiaKarwiny

Info, foto od: Podkarpaccy Kibice / hej.mielec.pl

Udostępnij!

Dodaj komentarz