Milicja – Policja

Szanowni Kibice! Kibole! Fani! Patrioci! Najpierw obejrzyjcie film z 1980 roku. Potem dopiero przeczytajcie o tegorocznych obchodach w Radomiu. Zrozumiecie!

 

Kibicowski Radom! Prostackie zachowanie milicji! A może to nie „ich” Hymn?

Legia Warszawa
„Jak, co roku, niezależnie od Urzędu Dzielnicy, postanowiliśmy zorganizować własne obchody Robotniczych Strajków w ZM Ursus w Czerwcu 1976 r. Tym razem zebraliśmy się w około 120 osób na stacji PKP Ursus, skąd krótkim pochodem udaliśmy się pod pomnik upamiętniający Tamte wydarzenia, gdzie złożyliśmy wieniec. Przemówienie przypominające strajki wygłosił jeden z uczestników – Pan Emil Broniarek, za co serdecznie dziękujemy. Po chwili ciszy odśpiewaliśmy Hymn i odpaliliśmy parę symbolicznych rac.
Bardzo dziękujemy mieszkańcom Ursusa, uczestnikom strajków, delegacjom Kibiców Legii Warszawa oraz Młodzieży Wszechpolskiej za obecność i uczczenie pamięci strajkujących robotników. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie nas więcej.
Osobne „nie pozdrowienia” kierujemy w stronę wszechobecnej policji, która w tym roku również postanowiła wziąć udział w obchodach. Jeżeli już musicie zakłócać swoją obecnością obchody, to chociaż spróbujcie się zachować i podczas śpiewania hymnu stójcie na baczność i nie śmiejcie się, o zdjęciu czapki nie wspominając.
Precz z komuną!
Gdyby nie Ursus, gdyby nie Radom, to byś wpierdalał chleb z marmoladą!”

Film od: ECSgdaPL

Udostępnij!

Dodaj komentarz