Zatrzymania Kibiców w Kurowie!

Media skutecznie odwracają uwagę Lemingów od tragedii, od śmierci Dawida, którego zabiła policyjna gumowa kula podczas meczu Concordia KnurówRuch Radzionków.

Teraz wszystkie informacje dotyczą zatrzymań i „zamieszek” jakie mają miejsce w Knurowie od dnia tragicznego meczu.

Cel reżymowych-polskojęzycznych mediów jest taki, żeby „oznaczyć” wszystkich jako „chuliganów” i odwrócić uwagę od ewidentnej winy, którą ponosi policja.

Bilans zatrzymań jest następujący:

noc z soboty na niedzielę – 6 zatrzymanych;

niedziela – 30;

poniedziałek wieczorem – 9

Policja posuwa się do metod z czasów komuny i nakazuje żeby nauczyciele knurowskich szkół brali udział w identyfikacji osób na podstawie monitoringu! Identycznie postąpiła Służba Bezpieczeństwa wobec studentów, podczas tak zwanych „wydarzeń marcowych” w 1968 roku, w Warszawie!

Policja i prokuratura stawiają zarzuty kolejnym osobom, wśród nich jest czynna napaść na funkcjonariuszy, znieważanie, ale także niszczenie mienia i udział w zbiegowisku. Areszty są stosowane jednak tylko w przypadku nielicznych. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia. Dwaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. 25 kolejnych będzie musiało zgłaszać się na dozory do komend i komisariatów policji. Ośmiu z nich dodatkowo wpłaci poręczenia majątkowe w kwotach do 2,5 tys. zł.

Tak oto z ofiar – kolegów i znajomych zabitego kibica – czyni się „chuliganów”.

zdjęcie: miastoknurow.pl

Udostępnij!

2 comments

Dodaj komentarz