Nasze Igrzyska – ciekawa riposta! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Nasze Igrzyska – ciekawa riposta!

„Słaba kondycja polskiego sportu i brak sukcesów, w tym coraz gorsze wyniki na igrzyskach olimpijskich, skłoniły polityków…”. – Czytając te słowa, aż zabolało mnie serce, czy w tym kraju nikt nie ma pojęcia o sporcie, proszę litości. Dlaczego słabe wyniki olimpijczyków mają wpływać na ogólną ocenę „kondycji polskiego sportu”? Jeszcze raz powtarzam, iż olimpijskie konkurencje to nie cały sport, to nawet nie połowa a może nawet nie 1/3 całego sportu. Polska w ubiegłym roku zajęła 14 miejsce w klasyfikacji za medale osiągnięte w najważniejszych światowych zawodach! Czy to znaczy że mamy słabą kondycję? To znaczy, że nie zauważamy wielu sukcesów sportowych, obrażając tym samym tych wszystkich bohaterów, którzy dali wszystko z siebie aby wizerunek polskiego sportu był na jak najwyższym poziomie. „W polskim sporcie brakuje prywatnych sponsorów.” Oczywiście to prawda, no to proszę zachęcić tych owych sponsorów do wsparcia dyscyplin sportowych, w których odnosimy największe sukcesy i przestać lobbować sporty popularne, gdzie na siłę staramy się wypromować sukcesy, których nie ma.

Ot i cała filozofia, i znajdą się pieniądze i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie:)

Przepraszam Was prawdziwych bohaterów naszego sportu za naszych polityków.

fot. Leonard Karpiłowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij