Doping ciążowy... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Doping ciążowy…

W 1988 roku, na kongresie ginekologicznym w Strasburgu – ogłoszono, że ciąża działa na organizm kobiety poprzez: zwiększenie pojemności płuc, wzrost objętości krwi, siły skurczu serca, wydajności pracy wątroby, wzrost czy też polepszenie struktury kości. Jednym słowem – wczesny okres ciąży działa na kobietę, tak jak doping.

Wiele zawodniczek byłego ZSRR i NRD wyznało, po rozpadzie tych państw, że były zmuszane przez trenerów i działaczy do zachodzenia w ciążę przed zawodami, a następnie do aborcji. Jak wyznała w wywiadzie radziecka / rosyjska gimnastyczka, medalistka igrzysk olimpijskich w Meksyku (1968) Olga Kowalenko – była to praktyka powszechna. Według Kowalenko do takich praktyk były zmuszane nawet piętnastoletnie dziewczyny.

Na szczęście, po upadku komunizmu, połączeniu się Niemiec i rozpadzie Związku Radzieckiego – pod wodzą Juni Jewropejskiej – zaniechano w sporcie tych praktyk…

 

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij