Szkoła kapusiów!

Na często przez nas cytowanej stronie policja.pl znalazła się następująca informacja:

„17 kwietnia 2014 roku, Minister Sportu i Turystyki – Andrzej Biernat, Komendant Główny Policji – nadinsp. Marek Działoszyński oraz Wiceprezes Zarządu Ligi Zawodowej Piłki Nożnej Ekstraklasa SA – Marcin Animucki, podpisali Porozumienie o współpracy w zakresie działań szkoleniowych w obszarze przeciwdziałania korupcji w sporcie i ustawianiu zawodów sportowych. Współpraca między Ministerstwem Sportu, Policją i Ligą Zawodową Piłki Nożnej opiera się przede wszystkim na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń atykorupcyjnych dla piłkarzy w wieku 15-18 lat we wszystkich 16 klubach piłkarskiej Ekstraklasy. Do tej pory przeszkolono prawie 500 młodych sportowców z pięciu szkół mistrzostwa sportowego (piłka nożna, siatkówka, siatkówka plażowa, koszykówka, piłka ręczna, rugby). Reszta szkoleń zostanie zrealizowana do końca maja 2014 roku.”

Jest to typowe działanie pozorne, które do niczego nie prowadzi. Większość polskich sportowców to osoby wierzące i zamiast szkoleń wystarcza im dziesięć przykazań. Po co więc organizuje się te szkolenia? Czytamy dalej i dopiero w ostatnim akapicie zupa się wylewa:

„Współpraca Policji ze środowiskiem sportowym to nie tylko podejmowane wspólnie działania na rzecz edukacji, ale także możliwość wczesnego zdobywania informacji o niepokojących zjawiskach o charakterze korupcyjnym.

Krótka piłka! „Szkolą”, biorą za to kasę, a przy okazji werbują kapusiów!  

a2policja

 

Jeszcze jedno. Głupio, że na konferencję w tak parszywej sprawie wybrali stadion Legi Warszawa.

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz