Polityka a sporty walki!

Popatrzcie na doskonałe wyszkolenie parlamentarzystów Ukrainy… Mimo, że na wielu twarzach upływ lat wyrył swoje ślady – jak szybko się poruszają! Ile też w tych działaniach „gry drużynowej”, zasłaniania swoich i blokowania obcych! Wielu posłów trzyma prawidłowo gardę, kilku posługuje się łokciami, jakby walczyli na zasadach Mieszanych Sztuk Walki. Warto też odnotować aktywny (choć nieliczny) udział kobiet. O dużym doświadczeniu w sportach walki świadczy też spokój malujący się zarówno na twarzach aktywnych uczestników, jak też osób które tylko się przyglądają. W pewnym momencie (01.30) można dostrzec doskonałe posługiwanie się meblami i podręcznym wyposażeniem. Czynności blokowania mównicy wyraźnie świadczą o tym, że wielu z uczestników ma doświadczenia wyniesione z młyna podczas gry w rugby lub/i hokeja. Parlamentarzyści młodsi doskonale też wykorzystują stabilne wyposażenie do ataków z góry na stojących na podłodze przeciwników. W 2 minucie 40 sekundzie – swobodna, bez cienia zadyszki wypowiedź posła w białej koszuli, bez krawata – świadczy o doskonałej kondycji! Skutki? 03.24 – rapem trochę krwi. Ofiar? W sumie niewiele (03.28). Widzimy też „sprzęt” i… Co bardzo dobrze świadczy o ukraińskich politykach, nie są to jakieś tonfy, nunczaku, czy inne wynalazki, ale stare, dobre, wiejskie, krowie łańcuchy!

A nad tym wszystkim… zadumany Witalij Kliczko. Czyżby szukał talentów?

Wnioski?

Widać wyraźnie po zachowaniu posłów w wieku starszym, że na Ukrainie służba zdrowia (bezpłatna) jest znacznie sprawniejsza, niż w Polsce. Widać po zachowaniu mężczyzn w wieku średnim i młodych, że obowiązkowa służba wojskowa – daje mężczyźnie wiele przydatnych umiejętności!

Chciałbym, żeby nasi parlamentarzyści też tak się bili o swoje racje! Jednak – na razie – mogę liczyć tylko na dwoje posłów: Panią Iwonę Guzowską (PO) i Pana Grodzkiego z Niemojego Róhu:-)

Autor: Channel of BarSWinteREviL  wybrał ponad 30 [!] fragmentów najlepszych drak z ukraińskiego parlamentu, jakie odbyły się w okresie 4 lat do czerwca 2013 roku.

Udostępnij!

Dodaj komentarz