Demokracja w sporcie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Demokracja w sporcie!

Ostatnie artykuły na Kibole.pl wywołały sporą dyskusję w komentarzach, za które uprzejmie dziękujemy. Wielu Autorów, tłumacząc swoje racje, powoływało się na „demokrację”. Czytając to zorientowałem się, że wiele osób jeszcze wierzy w ten system. Lepiej późno, niż wcale:-) Po prostu na co dzień przebywam wśród osób, które demokrację uważają, za system z którym trzeba się jak najprędzej pożegnać.

Postaram się wyjaśnić Wam, dlaczego demokracja jest zła, prowadzi do zniszczenia, upadku, a co najgorsze – czyni nas bezradnymi wobec wyzwań. Będzie to przykład sportowy.

Wariant pierwszy:

Drużyna (w sumie 25 osób) jedzie autokarem na mecz. Powiedzmy ze 300 kilometrów. Nadchodzi moment, w którym ktoś chce siku. Drużyna jest zarządzana demokratycznie. Robi głosowanie w sprawie postoju. 5 głosów jest „za”, 20 „przeciw”. Autobus gna przed siebie….

Dwóch graczy i jeden trener popuszczają w spodnie. Autobus gna dalej. Na miejscu wszyscy trzej przemykają się do szatni zasłaniając obszczane spodnie torbami. Nie są mentalnie gotowi do meczu. Nie mogą się skoncentrować po upokorzeniu, jakie ich spotkało. Mało tego! Czują złość i żal wobec kolegów z drużyny. Mecz zostaje przegrany, zespół wraca rozbity i obrażony na siebie nawzajem.

Wariant drugi:

Sytuacja ta sama, ale drużyną zarządza despotycznie, żelazną ręką trener. Przed wyjazdem zakazuje zawodnikom picia nadmiernej ilości wody. Następnie wszystkich zmusza do wysikania się przed wyjazdem. Po drodze, w określonym czasie, zarządza jeden postój. Wszyscy dojeżdżają bez kłopotów, mecz wygrany i po temacie.

Jaki sposób zarządzania jest lepszy, żeby wygrywać?

Wolicie obszczane spodnie, czy wygrane mecze?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij