Pożegnanie!

Puchar Świata FIFA, czyli brzydki ale duży „przycisk na biurko”, jak relikwia, krąży po świecie. Zawitał też do Warszawy. Tamże, w Pałacu Kultury i Nauki niczym do otwartej trumny Wodza Światowej Rewolucji Włodzimierza Ilicza Lenina pielgrzymować będą ci, którzy już na zawsze się z nim pożegnają. W kondukcie pożegnalnym przewiną się: przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władze Polskiego Związku Piłki Nożnej, polscy trenerzy z Adamem Nawałką na czele, polscy piłkarze (aktualnie przebywający w kraju) i czołowi dziennikarze sportowi.

Podobno najmłodsi polscy piłkarze mają zaciągnąć Wartę Honorową przy zwłokach (Ups! Sorry) przy Pucharze:-) Kiedy będą już dość dorośli, żeby pojechać na mundial – zostanie im chociaż to wspomnienie.

Bracia dziennikarze przyglądali się Pucharowi z bliska we środę. Nie wiem, nie byłem. We czwartek i piątek trofeum jest wystawione na widok publiczny. Właśnie szedłem obok Pałacu Kultury i Nauki (27.03.2014 godzina 12.00) – jakoś kolejek nie widziałem:-)

Ambasador Brazylii – gospodarza Mundialu powiedział otwierając Mauzoleum (Ups!) wystawę, że:

„Ma nadzieję, że wraz z tym pucharem zagości w Warszawa cząstka radości, jaka panuje w jego kraju w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata.”

Szanowny Panie Ambasadorze! Osobiście wolałbym, żeby nic, dosłownie nic z Pańskiego kraju nie gościło w Polsce. Sorry, nie ten klimat:-)

Dla przypomnienia! Jesteśmy w środku Europy, jest wiek XXI.

Ale organizatorzy tego cyrku chyba o tym nie wiedzą!

PSwaia

Udostępnij!

Dodaj komentarz