Pożegnanie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Pożegnanie!

Puchar Świata FIFA, czyli brzydki ale duży „przycisk na biurko”, jak relikwia, krąży po świecie. Zawitał też do Warszawy. Tamże, w Pałacu Kultury i Nauki niczym do otwartej trumny Wodza Światowej Rewolucji Włodzimierza Ilicza Lenina pielgrzymować będą ci, którzy już na zawsze się z nim pożegnają. W kondukcie pożegnalnym przewiną się: przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władze Polskiego Związku Piłki Nożnej, polscy trenerzy z Adamem Nawałką na czele, polscy piłkarze (aktualnie przebywający w kraju) i czołowi dziennikarze sportowi.

Podobno najmłodsi polscy piłkarze mają zaciągnąć Wartę Honorową przy zwłokach (Ups! Sorry) przy Pucharze:-) Kiedy będą już dość dorośli, żeby pojechać na mundial – zostanie im chociaż to wspomnienie.

Bracia dziennikarze przyglądali się Pucharowi z bliska we środę. Nie wiem, nie byłem. We czwartek i piątek trofeum jest wystawione na widok publiczny. Właśnie szedłem obok Pałacu Kultury i Nauki (27.03.2014 godzina 12.00) – jakoś kolejek nie widziałem:-)

Ambasador Brazylii – gospodarza Mundialu powiedział otwierając Mauzoleum (Ups!) wystawę, że:

„Ma nadzieję, że wraz z tym pucharem zagości w Warszawa cząstka radości, jaka panuje w jego kraju w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata.”

Szanowny Panie Ambasadorze! Osobiście wolałbym, żeby nic, dosłownie nic z Pańskiego kraju nie gościło w Polsce. Sorry, nie ten klimat:-)

Dla przypomnienia! Jesteśmy w środku Europy, jest wiek XXI.

Ale organizatorzy tego cyrku chyba o tym nie wiedzą!

PSwaia

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij