Władimir Putin o sporcie!

Motto:

Władimir Putin: „Trzeba wziąć wszystko, co było najlepsze w radzieckim systemie sportowym i korzystać z nowoczesnych rozwiązań na świecie.”

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat powiedział dziś ustami swojego Podsekretarza Stanu – Tomasza Półgrabskiego, że w tym roku do zmarnowania mają 873 milionów złotych. Ministerstwo Sportu stara się, aby uczniowie nie zwalniali się z zajęć wychowania fizycznego, uczyli się pływać, ćwiczyli na „lekcjach z Mistrzem”, na „wu-efie z klasą” i według wielu innych wydumanych programów, za które Ministra Joanna Mucha i Minister Biernat zapłacili, płacą i dalej chcą płacić potężną kasiorę.

Dmitrij Miedwiediew, w 2009 roku, jako prezydent Rosji powiedział w jednym ze swoich przemówień powiedział, że regularne ćwiczenia i sport uprawia tylko 15% obywateli Rosji…

Faktycznie, Dmitrij Anatoljewicz miał rację. Potwierdzali to moi przyjaciele rosyjscy sportowcy, dziennikarze sportowi z Rosji oraz rekruterzy (nie mylić z rekrutami) do formacji mundurowych:

„Jest słabo z młodzieżą, Piotrek. Kiedyś w grupie rekrutów do [tajne:-)] miałem 99% gości z „GTA” a teraz, tylko kilku podciąga się na drążku więcej, niż raz! Nie ma w kim wybierać!”

Co to jest to „GTA”? – zapytałem.

No i dowiedziałem się. O tym poniżej. A, jeszcze jedno! Już w 2010 roku w Moskwie i wielu miastach Rosji odbyły się sportowe festyny, wyraźnie nawiązujące do radzieckiej tradycji sportowej, a dokładnie sportowo-obronnej i patriotycznej.

Niedawno Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał i skierował do realizacji program „Gotów do Pracy i Obrony Rosji”!

g3

Oto szczegóły z dedykacją dla Ministra Andrzeja Biernata:-)

Program rozwoju fizycznego i edukacji patriotycznej „Gotów do Pracy i Obrony Rosji” [Gatow k Trudu i Abaronie].

Opis programu:

„Gotowy do Pracy i Obrony Rosji” zostaje wznowiony na bazie istniejącego do 1993 roku programu Gotów do Pracy i Obrony Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Był to (i teraz znów będzie) zintegrowany program nastawiony na rozwój zdrowia, wszechstronnego rozwoju fizycznego i moralnego narodu, w celu przygotowania ich do pracy i obrony Ojczyzny i rodziny.

Dyscypliny szczególnie promowane w systemie: gimnastyka, biegi (krótkie i średnie dystanse), skoki w dal i wzwyż, rzuty oraz narciarstwo (tam, gdzie są tereny) lub kolarstwo i inne.

System oceny przewiduje kilka etapów/poziomów odznak za osiągnięcia sportowe. Jest on identyczny, jak w ZSRR i wygląda tak:

I etap – „Śmiały i zręczny” – dla dzieci 10-11 i 12-13 lat;

II etap – „Sportowa zmiana” – dla młodzieży 14-15 lat;

III etap – „Siła i odwaga” – dla chłopców i dziewcząt 16 – 18 lat;

IV etap – „Fizyczna doskonałość” – dla mężczyzn 19-39 lat i kobiet 19-34 lat;

V etap – „Fitness i zdrowie” – dla mężczyzn w wieku 40-60 i kobiet w wieku 35-55.

Dodatkowo, do programu edukacji fizycznej w GTO w instytucjach i organizacjach edukacyjnych powinny odgrywać większą rolę patriotyczne składniki, w tym: spotkania z weteranami, znanymi sportowcami, rosyjskimi bohaterami, historykami, artystami.

No i jak Pan teraz wygląda Panie Ministrze Biernat? Nie warto było bojkotować Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Soczi 2014… Można się tam było spotkać z Putinem i porozmawiać. Może dałby licencję na ten program? A tak to musi Pan dalej rozdawać kasę debilom na debilne pomysły Muchy…

[nggallery id=28]

A! Jeszcze jedno!

Ten patriotyzm w sporcie to sobie odpuścimy? W Unii? Patriotyzm? Nie pasuje….

Jeszcze morał lub pytanie dla Andrzeja Biernata i Donalda Tuska.

Trawestując, to co powiedział prezydent Rosji: Trzeba wziąć wszystko co było najlepsze w Polsce Ludowej i korzystać z nowoczesnych rozwiązań na świecie.

Co, a raczej kto był najlepszy w Polsce Ludowej dla sportu? Wiadomo! Edward Gierek!

Źródła: pervye.org/gto/rus; 4vsar.ru

 

 

 

 

 

Udostępnij!

2 comments

  1. Czy ty jesteś jakimś rusofobem, albo komuchem, że dajesz ciągle wzory z komuny i ruskich? Co nam po przykładzie z ruskich? Chcesz żeby u nas były komuchy znów? Popatrz co Rosja robi na Krymie? Kogo Ty popierasz? Ruskich, czy Polaków? Wszystko się nie podoba w Polsce a jako wzór tylko Gierek! Może jeszcze Jaruzelski? Jedź do ruskich!

  2. Chyba chciałeś napisać rusofilem bo inaczej to nie ma sensu:-) Ruso – Fil od słowa „filing” czyli „czucie”. Tak, jestem rusofilem bo czuję ruską duszę i imponuje mi to, że ich przywódcy: Lenin, Stalin, Breżniew a teraz Putin nie p…ą się z niczym tylko rozwijają swój szczęśliwy, potężny i bezpieczny kraj. Najbardziej zaś podoba mi się w nich, że nie liczą się z przyrodą, że odwracali bieg rzek, sadzili lasy tam, gdzie chieli a gdzie indziej wycinali. Teraz Putin pokzał, że jak chce może mieć zimę na zawołanie. To jest Klasa Przywódcy Świata, a nie te pierdoły, co liczą bobry czy wilki zamiast je swszystkie wytłuc w pizdu. Podbnie imponuje mi patrityzm Rosjan wręcz demonstracyjny też u młodych sportowców oraz nie urywana a demonstrowana religijność. Co jeszcze – Gierek był wspaniałym przywódca, za jego czasów Polacy nie stali w kolejkach do lekarzy, nie umrali z braku lekarstw. Za Gierka sport był dotowany i można było spokojnie trenować. Co jeszcze? Jaruzelski – wolę go od Tuska bo nie wezwał Rosjan, a Tusk podpisał ustawę o „bratniej pomocy”. Do Rosji… bywam tam często, mam stałą wizę!

Dodaj komentarz