Władimir Putin o sporcie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Władimir Putin o sporcie!

Motto:

Władimir Putin: „Trzeba wziąć wszystko, co było najlepsze w radzieckim systemie sportowym i korzystać z nowoczesnych rozwiązań na świecie.”

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat powiedział dziś ustami swojego Podsekretarza Stanu – Tomasza Półgrabskiego, że w tym roku do zmarnowania mają 873 milionów złotych. Ministerstwo Sportu stara się, aby uczniowie nie zwalniali się z zajęć wychowania fizycznego, uczyli się pływać, ćwiczyli na „lekcjach z Mistrzem”, na „wu-efie z klasą” i według wielu innych wydumanych programów, za które Ministra Joanna Mucha i Minister Biernat zapłacili, płacą i dalej chcą płacić potężną kasiorę.

Dmitrij Miedwiediew, w 2009 roku, jako prezydent Rosji powiedział w jednym ze swoich przemówień powiedział, że regularne ćwiczenia i sport uprawia tylko 15% obywateli Rosji…

Faktycznie, Dmitrij Anatoljewicz miał rację. Potwierdzali to moi przyjaciele rosyjscy sportowcy, dziennikarze sportowi z Rosji oraz rekruterzy (nie mylić z rekrutami) do formacji mundurowych:

„Jest słabo z młodzieżą, Piotrek. Kiedyś w grupie rekrutów do [tajne:-)] miałem 99% gości z „GTA” a teraz, tylko kilku podciąga się na drążku więcej, niż raz! Nie ma w kim wybierać!”

Co to jest to „GTA”? – zapytałem.

No i dowiedziałem się. O tym poniżej. A, jeszcze jedno! Już w 2010 roku w Moskwie i wielu miastach Rosji odbyły się sportowe festyny, wyraźnie nawiązujące do radzieckiej tradycji sportowej, a dokładnie sportowo-obronnej i patriotycznej.

Niedawno Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał i skierował do realizacji program „Gotów do Pracy i Obrony Rosji”!

g3

Oto szczegóły z dedykacją dla Ministra Andrzeja Biernata:-)

Program rozwoju fizycznego i edukacji patriotycznej „Gotów do Pracy i Obrony Rosji” [Gatow k Trudu i Abaronie].

Opis programu:

„Gotowy do Pracy i Obrony Rosji” zostaje wznowiony na bazie istniejącego do 1993 roku programu Gotów do Pracy i Obrony Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich. Był to (i teraz znów będzie) zintegrowany program nastawiony na rozwój zdrowia, wszechstronnego rozwoju fizycznego i moralnego narodu, w celu przygotowania ich do pracy i obrony Ojczyzny i rodziny.

Dyscypliny szczególnie promowane w systemie: gimnastyka, biegi (krótkie i średnie dystanse), skoki w dal i wzwyż, rzuty oraz narciarstwo (tam, gdzie są tereny) lub kolarstwo i inne.

System oceny przewiduje kilka etapów/poziomów odznak za osiągnięcia sportowe. Jest on identyczny, jak w ZSRR i wygląda tak:

I etap – „Śmiały i zręczny” – dla dzieci 10-11 i 12-13 lat;

II etap – „Sportowa zmiana” – dla młodzieży 14-15 lat;

III etap – „Siła i odwaga” – dla chłopców i dziewcząt 16 – 18 lat;

IV etap – „Fizyczna doskonałość” – dla mężczyzn 19-39 lat i kobiet 19-34 lat;

V etap – „Fitness i zdrowie” – dla mężczyzn w wieku 40-60 i kobiet w wieku 35-55.

Dodatkowo, do programu edukacji fizycznej w GTO w instytucjach i organizacjach edukacyjnych powinny odgrywać większą rolę patriotyczne składniki, w tym: spotkania z weteranami, znanymi sportowcami, rosyjskimi bohaterami, historykami, artystami.

No i jak Pan teraz wygląda Panie Ministrze Biernat? Nie warto było bojkotować Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Soczi 2014… Można się tam było spotkać z Putinem i porozmawiać. Może dałby licencję na ten program? A tak to musi Pan dalej rozdawać kasę debilom na debilne pomysły Muchy…

[nggallery id=28]

A! Jeszcze jedno!

Ten patriotyzm w sporcie to sobie odpuścimy? W Unii? Patriotyzm? Nie pasuje….

Jeszcze morał lub pytanie dla Andrzeja Biernata i Donalda Tuska.

Trawestując, to co powiedział prezydent Rosji: Trzeba wziąć wszystko co było najlepsze w Polsce Ludowej i korzystać z nowoczesnych rozwiązań na świecie.

Co, a raczej kto był najlepszy w Polsce Ludowej dla sportu? Wiadomo! Edward Gierek!

Źródła: pervye.org/gto/rus; 4vsar.ru

 

 

 

 

 

2 replies to this post
  1. Czy ty jesteś jakimś rusofobem, albo komuchem, że dajesz ciągle wzory z komuny i ruskich? Co nam po przykładzie z ruskich? Chcesz żeby u nas były komuchy znów? Popatrz co Rosja robi na Krymie? Kogo Ty popierasz? Ruskich, czy Polaków? Wszystko się nie podoba w Polsce a jako wzór tylko Gierek! Może jeszcze Jaruzelski? Jedź do ruskich!

  2. Chyba chciałeś napisać rusofilem bo inaczej to nie ma sensu:-) Ruso – Fil od słowa „filing” czyli „czucie”. Tak, jestem rusofilem bo czuję ruską duszę i imponuje mi to, że ich przywódcy: Lenin, Stalin, Breżniew a teraz Putin nie p…ą się z niczym tylko rozwijają swój szczęśliwy, potężny i bezpieczny kraj. Najbardziej zaś podoba mi się w nich, że nie liczą się z przyrodą, że odwracali bieg rzek, sadzili lasy tam, gdzie chieli a gdzie indziej wycinali. Teraz Putin pokzał, że jak chce może mieć zimę na zawołanie. To jest Klasa Przywódcy Świata, a nie te pierdoły, co liczą bobry czy wilki zamiast je swszystkie wytłuc w pizdu. Podbnie imponuje mi patrityzm Rosjan wręcz demonstracyjny też u młodych sportowców oraz nie urywana a demonstrowana religijność. Co jeszcze – Gierek był wspaniałym przywódca, za jego czasów Polacy nie stali w kolejkach do lekarzy, nie umrali z braku lekarstw. Za Gierka sport był dotowany i można było spokojnie trenować. Co jeszcze? Jaruzelski – wolę go od Tuska bo nie wezwał Rosjan, a Tusk podpisał ustawę o „bratniej pomocy”. Do Rosji… bywam tam często, mam stałą wizę!

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij