Zakaz stadionowy na Legii:-)

Czyli: „Piłkarski poker trwa!”

Obejrzyjcie scenę z 1989 roku. Czy nie kojarzy się wam z ostatnimi wydarzeniami personalnymi w „jednym z czołowych klubów polskiej Ekstraklasy? Z „zakazem stadionowym” dla jednej z osób? Bo mnie się kojarzy w sposób oczywisty.

Miejmy nadzieję, że Pan Ju Tub nie zatrzyma nam tego fragmentu:-) Chcemy zachęcić wszystkich Kibiców i Kiboli do obejrzenia całości. Jest jeszcze wiele wątków w tym filmie, które „przepowiadają” kolejne wydarzenia ligowe….

Ustrój się zmienił, jesteśmy w UE i NATO, a piłka nadal jest okrągła!

Premiera odbyła się w marcu, dokładnie 31 marca 1989 roku, więc zbliża się okrągła, 25. rocznica! Cudowny, ciepły, wesoły i czasem wzruszający film w reżyserii Janusza Zaorskiego według scenariusza Jana Purzyckiego. Ten film jest cały czas aktualny! Po premierze większość kibiców doszukiwała się tego, który klub „filmowy” jest którym naprawdę. Diagnoza była taka:

Powiśle Warszawa – Legia Warszawa;

Czarni – Górnik Zabrze;

Koks – Górnik Wałbrzych;

Biała – Jagiellonia Białystok;

Kokon – Widzew Łódź;

Stalówka – Stal Stalowa Wola;

W filmie wystąpili: Kazimierz Górski, w roli gościa honorowego na trybunie. Dariusz Dziekanowski i Dariusz Szpakowski.

Janusz Gajos stworzył kapitalną postać sędziego, a Mariusz Dmochowski wcielił się w potężną postać Kmity – prezesa Powiśle Warszawa.

Złośliwi mówili, że postać prezesa „Czarnych” grana przez Jana Englerta oparta była na „sportowych wyczynach” Aleksandra Kwaśniewskiego, późniejszego Prezydenta:-)

Podobno też sędzia-fotograf to jedna z istotniejszych postaci polskich sportów walki:-)

Udostępnij!

Dodaj komentarz