Wirtualne pałowanie... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Wirtualne pałowanie…

Jak podaje strona policja.pl

„Policjanci z Poznania przeszli szkolenie na symulatorze działań kryzysowych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dzięki symulacjom doskonalili swoje umiejętności w zakresie dowodzenia podczas zabezpieczania imprez masowych. W szkoleniu wzięło udział 15 funkcjonariuszy. Przećwiczono warianty: zabezpieczenie legalnego i nielegalnego zgromadzenia publicznego, zabezpieczenie przemarszu kibiców, zabezpieczenie miejsca zdarzenia katastrofy lotniczej oraz katastrofy w ruchu lądowym (wybuch cysterny z paliwem), zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Szkolenie symulacyjne umożliwia praktyczne ćwiczenie z użyciem sił i środków będących w dyspozycji Policji przeniesionych w środowisko wirtualne. Ilość możliwych wariantów rozwoju sytuacji oraz scenariuszów działania jest ograniczona praktycznie tylko wyobraźnią instruktorów prowadzących ćwiczenie. Wszelkie działania odbywają się w czasie rzeczywistym.”

p1 p5p4 p3 p2

 

Jak to ładnie brzmi… „w czasie rzeczywistym”… A tak było w czasie przeszłym… Wszystkim Kibicom przypominamy scenę z filmu „Człowiek z żelaza”. Na filmie – sala treningowa Milicji Obywatelskiej. Ten, który bije – to dziennikarz ówczesnej reżymowej telewizji. Ten, który się przygląda – to funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa.

Ciekawe, czy obecnie nasza Policja też umożliwia dziennikarzom mediów głównego ścieku takie zajęcia?

 

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij