NIE CZEPIAĆ SIĘ MINISTRY – PAJĄKI JEDNE! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly NIE CZEPIAĆ SIĘ MINISTRY – PAJĄKI JEDNE!

Media tak zwanego głównego „kanału” (choć bardziej elegancko byłoby napisać – nurtu) też starają się iść pod prąd, być przekorne i wesołe. Nic w tym złego, przecież ma być różowo, a nawet biało-różowo, patriotycznie po nowemu.

Dlaczego akurat teraz wszyscy „dopadli” Ministrę, jak głodne pająki? Dlaczego wymawiają jej nadmierną tuszę? Przecież to jakieś nieporozumienie! Pani Prezydentowa może mieć wyraźną nadwagę i nikomu to nie przeszkadza. A Ministra sportu nie może? A na dodatek – pani Ministra ma całkiem dobrą sylwetkę i tylko złośliwe ujęcia paparazzich podkreślają wywaloną (nieco) wątrobę. Nie są fair media głównego ścieku (czy też delikatniej – nurtu) – pająki jedne.

Mucha

Drugi powód, dla którego dorwały się do Ministry jest już zupełnie niesłychany. Ponoć – resort pani Muchy wydał kasę przeznaczoną na EURO 2012 i siatkówkę – na koncert Madonny.

Ponoć wydatki miały się zwrócić…

Ponoć się nie zwróciły…

Nie znam twórczości artystki kryjącej się za ksywką Madonna. Słyszałem jednak, że jest to osoba w wieku podeszłym, a mimo to doskonale się poruszająca o własnych siłach. Ktoś mi mówił, że może nawet podskoczyć. Może też śpiewać przez godzinę jednocześnie poruszając się po scenie. A to podobno bardzo ciężka praca.

Dlatego, moim zdaniem, pani Mucha postąpiła słusznie. Zabrakło tylko determinacji i doprowadzenia sprawy do końca.

Co rozumiem, przez doprowadzenie do końca?

Trzeba było jasno i wyraźnie ogłosić, że pani Madonna spełnia rolę promotorki fitness dla ludzi w podeszłym wieku. Kiedyś takim wzorem był Leonid Breżniew. Też bywał na Stadionie Narodowym, który wtedy nazywał się Stadionem Dziesięciolecia.

Nie widzę niczego złego w akurat takim, a nie innym wydawaniu pieniędzy. To jest drobiazg.

Sugerowanie, zaś pani Ministrze, że powinna schudnąć jest grubym nietaktem. Czy szczupła sylwetka jest obowiązkowa?

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.