Geje i bobsleje w Soczi! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Geje i bobsleje w Soczi!

Sygnał dla świata: Rosja traktuje Igrzyska poważnie!

Trafiłem właśnie na moim ulubionym portalu fishki.net (polecam) na sportowy kalendarz odnoszący się do nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2014 w Soczi. Rysownik Andrey Tarusov świadomie zastosował wiele środków artystycznych i – jako pedagog w dziedzinie sztuki – czuję się zobowiązany wytłumaczyć czytelnikom ich znaczenie i symbolikę, która wybiega daleko poza to, co na papierze. Ten kalendarz to nie tylko 13 wesołych rysunków. To wyraźny „komunikat” wysłany przez Rosję w świat.

Związek Radziecki

Po pierwsze, na strojach „pin up girls” nie ma napisu „Rosja” – za to jest napis CCCP, co oznacza Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Wnioskujmy dalej… Związek Radziecki był znacząco większym państwem, niż obecna Rosja, po rozpadzie jaki dokonał się w latach 1988-1991. To zaś oznacza wprost, że gospodarze tegorocznych igrzysk zapowiadają potężny atak na medalowe pozycje, siłę porównywalną do tej z czasów CCCP (ZSRR). To nie koniec! Dla państw, które wchodziły w skład ZSRR jest to wyraźny sygnał, że „poradzimy sobie bez was!” lub też: „nadal jesteście naszą nieodrodną częścią składową, fragmentem Imperium”. Dotyczy to na przykład: Ukrainy, Białorusi i wielu innych obecnych sportowych potęg.

Symbolika

Po drugie: Ten kalendarz – nie zawiera symboliki olimpijskiej! Kilka kolumn i posągów mają raczej ryt socrealizmu, a nie antyku. Widać natomiast wyraźnie czerwone gwiazdy! Co to może znaczyć? To sygnał do całego świata: my, Rosja zawłaszczamy sobie całą symbolikę i tradycje igrzysk i nic nam nie zrobicie! Porównajcie to z tym, jak UEFA „pacyfikuje” wszelkie nieprzychylne jej poglądom loga i znaki (w tym państwowe).

Radziecka NEP

Po trzecie – warto zauważyć, że estetyka kalendarza utrzymana jest w stylu lat trzydziestych ubiegłego wieku. Były to w Związku Radzieckim lata tak zwanego „NEP” czyli Nowej Polityki Ekonomicznej. Szło w niej z grubsza o to, żeby przy zachowaniu monopolu państwa na kluczowe dziedziny – dać się rozwijać prywatnym przedsiębiorcom. Tak właśnie jest teraz, we współczesnej Rosji!

Gruba aluzja do czasów Wojny!

Po czwarte – dziewczęta na kalendarzu. O ile całość konwencji bazuje na latach trzydziestych, to same sylwetki dziewcząt są dokładnym odwzorowaniem pin up girls – czyli plakatów z pięknymi dziewczynami, które amerykańscy żołnierze przypinali sobie na szafkach, w okrętach podwodnych i w schronach II Wojny Światowej! II Wojna Światowa – mocna i jasna aluzja do zwycięstwa Rosji Radzieckiej i nowego podziału świata!

Geje i bobsleje!

Na koniec prawdziwy hit obyczajowy i, znów, wyraźny sygnał dla reszty świata – kwestia poprawności politycznej i obyczajowej na igrzyskach. Na karcie styczniowej, pierwszej i najważniejszej w kalendarzu widzimy trzy roznegliżowane dziewczęta i jednego muskularnego mężczyznę z wąsami w bardzo obcisłym stroju i kasku. Przetłumaczę wam wierszyk towarzyszący temu obrazowi:

bonus4-0002

Obcisłe ubranka, ale…

To nie geje!

Po co tutaj przyszli?

Już wiem!

Na bobsleje!

 

Cały kalendarz znajdziecie na tej stronie:

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij