Kibolski Kodeks Karny – praktyka!

Ten materiał, który zamieszczam poniżej powinien być dla każdego kibica jak lektura obowiązkowa! Sam nosiłem się z zamiarem napisania podobnego, ale na forum Kibiców Kolejorza – już właśnie zamieszczono to, z czym nie zdążyłem. Bardzo dobrze! Wielkie dzięki dla „Fanatyka” za wykonaną robotę.

Jeszcze kilka słów ode mnie, potem artykuł z forum Kibiców Kolejorza…

Kierowca seicento a kibole!

Kiedy seicento wpadło na panią premier, kierowcę zatrzymano i przesłuchano. Następnie wszystkie media podniosły larum, że przesłuchano go BEZ obecności adwokata. No i UWAGA! Czy każdy wie, że może się domagać obecności adwokata – w przypadku zatrzymania? Wie, czy nie wie? Jest takie prawo, czy nie?

Szanowny Autorze tego wpisu!

Szacunek i wielkie dzięki!

Poczytajcie bo warto!

Porada prawna w związku z zaistniałym okolicznościami…

NIE przyjmuj mandatów!

Osoby od dłuższego czasu jeżdżące na mecze z całą pewnością odnotowały ostatnio bardzo mocno zintensyfikowaną działalność służb mundurowych. Takich jak dawanie mandatów za błahe, często wyimaginowane przewinienia. Mandaty oczywiście z tej najwyższej finansowej puli.

Każdy kibic powinien wiedzieć, że takich mandatów NIE PRZYJMUJEMY i kierujemy sprawę do sądu. Uprzedzam, bo znajdą się kretyni, którzy bezmyślnie będą to wykorzystywać…

Stojąc samemu w odległości 2 metrów od kilku funkcjonariuszy i rzucając im achtunga pod nogi – spodziewaj się radykalnej i błyskawicznej reakcji. Konsekwencje będą „przypadkowo” przeniesione na bogu ducha winnych kolegów. To samo dotyczy zataczających się i rzygających pod siebie delikwentów. Weźcie na wstrzymanie.

Instrukcja!

Poniżej instrukcja postępowania w przypadku „hurtowego” nakładania mandatów na meczach wyjazdowych.

1. Grzeczna ale stanowcza odmowa przyjęcia mandatu.
2. Żadnych dyskusji z policjantem. ŻADNYCH.
3. Zapamiętaj numer, dane policjanta, który usiłuje wystawić Ci mandat. Może się bardzo przydać.
4. O zaistniałej sytuacji informujesz odpowiednią osobę z twojej grupy.
5. Po otrzymaniu pisma z sądu z Psiej Wólki czy innych Kozichdupek natychmiast piszesz pismo do sądu i wysyłasz listem POLECONYM i zachowujesz dokument nadania.
6. I jak wyżej – informujesz o fakcie otrzymania pisma z sądu odpowiednie osoby.

Sprzeciw!

DWIE NAJWAŻNIEJSZE SPRAWY!
– Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie nie wymaga uzasadnienia, i może sprowadzać się do jednego zdania a mianowicie: „wnoszę sprzeciw od wyroku nakazowego i wnoszę o rozpoznanie sprawy na zasadach ogólnych”. Ważne jednak, aby prawidłowo oznaczyć sąd oraz wskazać sygnaturę sprawy.
– W przypadku prawidłowego złożenia sprzeciwu, wyrok nakazowy traci moc. Sąd wyznacza natomiast rozprawę, o której terminie i miejscu zawiadamia obwinionego, pokrzywdzonego, oskarżyciela, obrońcę i pełnomocnika – jeżeli są w sprawie ustanowieni. Ponadto sąd wzywa świadków i sprowadza na rozprawę inne dowody. Jeżeli natomiast udział obwinionego na rozprawie zostanie przez sąd uznany za niezbędny, zostanie on wezwany do osobistego stawiennictwa.

Przyda się?

Na pewno!

Informacji jest jeszcze więcej, zapraszam na wspomniane FORUM!

Udostępnij!

Dodaj komentarz