Krychowiak będzie grał w PSG! Kluby potwierdziły . Kontrakt, który Grzegorz Krychowiak podpisał z Paris Saint-Germaine opiewa na pięć lat!

Sevilla FC informuje:

„Polak odchodzi z naszego klubu po dwóch udanych sezonach, w których dwukrotnie zdobył Ligę Europy. Życzymy mu powodzenia w kontynuowaniu kariery w nowym klubie”

źródło: sport.pl

Grzegorz Krychowiak  z Gryfic!

Grzegorz Krychowiak (ur. 29 stycznia 1990 w Gryficach) – polski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika w francuskim klubie Paris Saint Germain oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy 2016.

Orzeł Mrzeżyno

Wychowanek klubu Orzeł Mrzeżyno, zawodnik zespołów: Żaki 94 Kołobrzeg, Stal Szczecin, Arka Gdynia, od sezonu 2006/2007 – francuskiego Girondins Bordeaux.

Krychowiak – PRO!

29 listopada 2007 podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem z Bordeaux . Z początkiem sezonu 2008/2009 awansował do zespołu rezerw „Żyrondystów”. W latach 2009–2011 był zawodnikiem III-ligowego Stade Reims i od sezonu 2011/2012 ponownie zespołu „Żyrondystów”.

16 listopada 2011 został wypożyczony do FC Nantes . Po zakończeniu sezonu 2011/2012, 11 czerwca 2012 roku podpisał ponownie kontrakt ze Stade Reims. 12 sierpnia 2012 roku zadebiutował z klubem w Ligue 1, a 25 sierpnia 2012 roku po jego strzale drużyna wygrała swój pierwszy mecz ligowy w spotkaniu z FC Sochaux (1:0).

Krychowiak w Sevilla FC

21 lipca 2014 przeszedł do klubu Sevilla FC, podpisując 4-letni kontrakt. Koszt transferu wyniósł hiszpański klub około 5,5 mln euro. Tym samym stał się drugim najdroższym polskim transferem, po Jerzym Dudku, który kosztował Liverpool 7,5 mln euro, przechodząc z Feyenoordu w 2001 roku.

12 sierpnia 2014 zadebiutował w barwach swojego nowego klubu w meczu o Superpuchar Europy przeciwko Realowi Madryt. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, za które dostał bardzo dobre opinie. 23 sierpnia 2014 w meczu z Valencią (1:1) debiutował w rozgrywkach Primera Division.

18 września 2014 strzelił pierwsza bramkę w barwach Sevilla FC , kiedy w meczu 1. kolejki Ligi Europejskiej (2014/2015) z Feyenoordem Rotterdam w 8. minucie dał prowadzenie swojej drużynie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Sevilla FC.

8 lutego 2015 w spotkaniu z Getafe (1:2), wyrównując stan meczu na 1:1, zdobył swoją debiutancką bramkę w lidze hiszpańskiej.

27 maja 2015 zdobył wraz z klubem puchar Ligi Europy . W meczu finałowym rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie Sevilla wygrała z Dnipro Dniepropetrowsk 3:2, a Grzegorz Krychowiak strzelił bramkę wyrównującą stan meczu, na 1:1, w 28. minucie.

W 2015 roku został wybrany do najlepszej jedenastki sezonu 2014/2015 Primera División przez oficjalny portal ligi, portal UEFA, hiszpański dziennik „Marca”, a także telewizję Sky Sports. Portal uefa.com wybrał go w tym sezonie także do najlepszej osiemnastki Ligi Europy.

15 września 2015 w wygranym 3:0 meczu fazy grupowej pomiędzy Sevillą a Borussią Mönchengladbach zadebiutował w Lidze Mistrzów.

8 listopada 2015 podczas wygranego 3:2 meczu z Realem Madryt, po raz pierwszy wyprowadził drużynę Sevilli na boisko jako kapitan. Krychowiak stał się tym samym pierwszym w historii Polakiem pełniącym funkcję kapitana drużyny w Primera Division.

18 maja 2016 pokonując w finale 3:1 drużynę Liverpoolu, obronił z Sevillą trofeum Ligi Europy. 3 lipca 2016 podpisał 5-letni kontrakt z Paris Saint Germain. Kwota transferu wyniesie około 30 mln euro, Krychowiak tym samym stanie się najdroższym Polakiem w historii.

Krychowiak w kadrze

Uczestnik Mistrzostw Świata U-20 w 2007 , na których w meczu inauguracyjnym w dniu 30 czerwca bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego w 23 minucie, pokonał Cássiego, bramkarza reprezentacji Brazylii, dając reprezentacji Polski prowadzenie 1:0. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie.

14 grudnia 2008 Krychowiak zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu z Serbią. W 2011 roku był reprezentantem kadry polskiej, w meczu towarzyskim z Norwegią, w którym wystąpił zmieniając w 88 minucie Rafała Murawskiego. 14 listopada 2014 w meczu z Gruzją, po rzucie wolnym wykonywanym przez Macieja Rybusa zdobył swojego pierwszego gola w reprezentacji.

11 października 2015 strzelił bramkę z dystansu dając reprezentacji Polski prowadzenie 1:0 w meczu z Irlandią . Mecz zakończył się zwycięstwem Polski (2:1), dzięki czemu biało-czerwoni awansowali na mistrzostwa Europy 2016 we Francji.

Krychowiak = 10

Począwszy od spotkania towarzyskiego z Islandią (13.11.2015) w reprezentacji Polski występuje on z numerem „10” na koszulce.

12 maja 2016 został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę do szerokiej kadry na Mistrzostwa Europy 2016 we Francji. 30 maja 2016 Adam Nawałka oficjalnie powołał go do ścisłego składu na mistrzostwa Europy.