Kibice Piasta zatrzymani! Są zarzuty!

Z ostatniej chwili! 09.05.2016 / 12:30 / od: wawalove.pl

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi kibicom zatrzymanym przez stołeczną policję przed meczem Legii Warszawa i Piasta Gliwice. Oprócz czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy i odpalenia środków pirotechnicznych, zatrzymani usłyszeli również zarzuty posiadania narkotyków.

Pierwszą interwencję policjanci musieli podjąć zanim jeszcze rozpoczął się mecz. Na Dworcu Zachodnim pseudokibice Piasta Gliwice odpalili środki pirotechniczne i zaczęli dewastować podstawione dla nich autokary, po czym zaatakowali interweniujących policjantów. Na miejscu zatrzymano trzy osoby, które odpowiedzą za czynną napaść na policjantów, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jedna osoba natomiast odpowie za wykroczenie polegające na odpaleniu środków pirotechnicznych.  Za ten czyn grozi kara grzywny, pozbawienia lub ograniczenia wolności.

Do zatrzymania kolejnych trzech pseudokibiców przez policjantów doszło także przed początkowym gwizdkiem sędziego. Również i w tym przypadku mężczyźni odpowiedzą za odpalenie środków pirotechnicznych, ale także za posiadanie narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni wpis z 08.05.2016

Kibice Piasta Gliwice zostali zatrzymani na gościnnym i pięknym dworcu Warszawa Zachodnia. Konkretnie – trzech! Ale za to, jak informuje milicja – byli to „prowodyrzy” choć współcześnie lepiej by brzmiało „liderzy”.

Piast wybrał się do Warszawy na mecz z Legią. Pociągiem. Z tego pociągu kibice mieli być przewożeni w grupach w tysiąc osób na stadion.

Ponoć doszło do „przepychanek” z milicją! Ponoć uszkodzono autobus. Ponoć kibice Piasta odpalali race w lub Z autobusu.

A do tego „lekko poturbowali” jednego milicjanta.

Przy jednym znaleziono narkotyki, przy drugim kanapkę!

A tymczasem na Agrykoli siedzą sobie kibice Legii i czekają na mecz🙂

Udostępnij!

Dodaj komentarz