Obława na Kibica

Obława na Kibica

Na JEDNEGO Kibica! Podczas meczu Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin doszło do obławy na stadionie!

Policja umyśliła sobie, że poszukiwana przez nich osoba – przestępca – będzie obecna na trybunach podczas meczu. Sukces, co nie? Osiągnięcie na miarę Sherlocka Holmesa!

Kocioł!

Dalej, wychowani na serialu „Stawka większa, niż życie” policjanci wykonali klasyczny „kocioł” czyli zamknęli wszystkie wyjścia ze stadionu i „zaczaili się” na groźnego przestępcę! Żeby było efektowniej – zamknęli też klozety!

A na koniec, w raźnej współpracy z ochroną i kim się da (może potomkami ORMO🙂 – groźnego bandziora złapano!

Ten „groźny przestępca” to gość oskarżony o odpalenie racy na meczu i handel narkotykami. Oskarżony, a NIE winny!

Zamknięcie ubikacji wynikało wedle policji z: „troski o bezpieczeństwo kibiców biorących udział w meczu. Za wszelkie niedogodności wynikające z tego zdarzenia przepraszamy.” – wyjaśnia policja. Tak więc, jeśli ktoś zlał się w majtki – niech przyjmie przeprosiny🙂

Nowa miotła

Nadeszła w policji „nowa miotła” czyli główny naczelnik, czyli pan komendant główny. Nadinspektor Jarosław Szymczyk… Dziś nowa władza pokazała mu gabinet i przedstawiła opinii publicznej.

Ponieważ ma identyczną do mojej fryzurę – pomogę mu kilkoma wskazówkami🙂

Panie komendancie!

  • Zdecydowanie odradzam „obławy” na stadionach! Znacznie skuteczniejsze będą obławy na polach golfowych! Tam jest procentowo więcej tych, których poszukujecie!
  • Musi się pan uporać z tym, co stało się w Białymstoku przed kilkoma dniami! Wszyscy oskarżają policję o spowodowanie śmierci kibica Jagiellonii Pawła Klima. Wszyscy! Więc MUSI pan zmierzyć się z tą sprawą!
  • Musi pan też zlikwidować „biurokrację” w policji, ale, nie przez ograniczenie liczby dokumentów, ale przez naukę pisania dla swoich ludzi! Policjanci – wbrew pozorom – nie mają za dużo papierkowej roboty. Większość z nich po prostu nie umie pisać!
  • Powinien pan też ograniczyć takie spektakularne akcje, jak pościgi w mieście, czy w pościgi w ogóle. No i koniecznie te „filmowe” zatrzymania w miejscach publicznych.

Na koniec jeszcze jedno!

W Polsce najskuteczniejsi w poszukiwaniach „zaginionych” lub ukrywających się osób są… komornicy i dziennikarze śledczy. Niech pan ich weźmie do szukania przestępców, a nie ugania się z antyterrorystami po stadionach.

Bełkot!

W wypowiedziach nowego naczelnika jest wiele typowego bełkotu. Ten bełkot jest też na pewno w organizacji całej jego formacji. Poczytajcie, co on mówi, może uda się Wam coś zrozumieć:

„Każda podejmowana interwencja przez policjantów, każda kontrola drogowa, każda realizacja sprawy kryminalnej to ogromne wyzwania i wymagające profesjonalizmu zadania, przed którymi każdego dnia stoi każdy polski policjant. Są wydarzenia wielkie, jak szczyt NATO, ŚDM, ale są też zwykłe codzienne, które tak naprawdę budują wizerunek polskiej policji. Zależy mi na tym, żeby policjanci byli profesjonalistami w tym, co robią, ale też, żeby za ten profesjonalizm, poświęcenie i oddanie byli godnie wynagradzani, by dysponowali odpowiednim sprzętem, warunkami pracy. Na to daje ogromną szansę planowana ustawa modernizacyjna policji na lata 2017-2020, która jest niezbędna. Policja potrzebuje dużego zastrzyku finansowego, żeby stać się w pełni profesjonalną formacją. To priorytet długofalowy.

Pytanie – Chce Pan, żeby wakatów w policji było jak najmniej?

Tak, bo wakat w policji generuje się w tych podstawowych komórkach organizacyjnych, czy służbach patrolowo-interwencyjnych. Wakat przekłada się na liczbę policjantów. Obecność policjanta na naszych ulicach daje poczucie bezpieczeństwa. To jest bardzo ważny element, aby poziom wakatów w policji niwelować, żeby był najniższy z możliwych, a optymalnie, żeby nie było go wcale.

Bla, bla, bla…

Udostępnij!

Dodaj komentarz