Kibic żużla skazany!

Kibic skazany – dobra – coś tam zrobił, ale kara jest skandaliczna! Mężczyznę skazano na sześć miesięcy pozbawienia praw publicznych (obywatelskich)! Oraz 30 godzin prac społecznych. Oraz dwuletni zakaz wstępu na mecze żużlowców SPAR Falubazu Zielona Góra. Za machanie kijaszkiem na meczu SPAR Falubaz – Betard Sparta.

Katarzyna Waśniewska – nie została pozbawiona praw publicznych!

Mariusz Trynkiewicz – nie został pozbawiony praw publicznych!

Leszek Pękalski „Wampir z Bytowa” – nie został pozbawiony praw publicznych!

Henryk Rytka „Łomiarz z Warszawy” – nie został pozbawiony praw publicznych!

Kodeks przewiduje, że:

„Sąd może orzec ten środek karny na okres od roku do 10 lat i tylko w przypadku skazania na karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata za przestępstwo popełnione w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.”

Coś więc tu się nie zgadza! A co do „szczególnego potępienia” to chyba machanie kijkiem nie zasługuje na to?

„Pozbawienie praw publicznych obejmuje m. in. utratę czynnego i biernego prawa wyborczego do Sejmu i Senatu, utratę prawa do udziału w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości oraz do pełnienia funkcji w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego lub zawodowego, utratę stopnia wojskowego i powrót do stopnia szeregowego lub utratę orderów i odznaczeń.”

Tę sprawę można tłumaczyć tylko na jeden sposób: Sąd chciał konkretnie pozbawić możliwości głosowania komuś, kto raczej nie będzie głosował na Platformę:-)

Udostępnij!

Dodaj komentarz