Leszek Żebrowski – wyzwolenie, czy początek okupacji?

Leszek Żebrowski – wyzwolenie, czy początek okupacji?

To jest długi materiał, poważny… dziesięć odcinków po kilkanaście minut każdy, ale… Gwarantuję Wam, że takiej lekcji historii nie przerobiliście nigdy w życiu!

Najpierw – przeczytajcie, potem posłuchajcie – nikt nie pożałuje!

Cześć i Chwała Bohaterom, Hańba ich mordercom!

Wykład Leszka Żebrowskiego: „1945 rok – wyzwolenie, czy początek nowej okupacji?”

Wyzwolenie, czy ujarzmienie? To jest coś, co w dalszym ciągu w Polsce dzieli całe środowiska, często nawet rodziny. Część jest za tym, że trzeba było iść z sowietami do Berlina i zgodzić się na Polskę, którą Stalin dawał. Była też i druga strona. Strona niepodległościowa, która nie po to walczyła tyle lat o Polskę, żeby się poddać…

Jak odbiera się pamięć Polakom, jak robią to ludzie, który – bezprawnie – noszą tytuły naukowe…

Jak decyzje ludzkie tamtych lat wpływają na obecną sytuację w Polsce?

Dlaczego sami sobie zakładamy knebel?

Posłuchajcie w części 1.

Dwie ideologie – faszyzm i komunizm, musimy pamiętać, że to jest zło! To jest zło, które było, ale… w wielu miejscach nadal jest. Są ruchy polityczne i społeczne, które do tego nawiązują.

Syn wicemarszałek Wandy Nowickiej prowadzi portal 1917.pl – piewca rewolucji bolszewickiej. Kilka lat temu pisał, że sowieci dobrze zrobili że wybili w Katyniu polskich oficerów… Nie mogli go przez całe lata znaleźć. Mamusia nie odcięła się od niego! Pewnie myśli tak samo…

Posłuchajcie w części 2.

O ludziach, którzy lata po wojnie musieli mieć przy sobie kromkę chleba. O ludziach, którzy zasypiając musieli mieć w pobliżu worek suchego chleba. O ludziach, którzy – mimo dobrej sytuacji materialnej – gromadzili zapasy. W obawie, że „sowieci znów przyjdą”. Na czym polegała niemiecka i sowiecka eksterminacja elit?

Posłuchajcie w części 3.

O tym, jak Zachód „karmił” sowietów. O tym, jak bolszewicy, którzy skazali tysiące ludzi na śmierć – stali się „sojusznikami” Zachodu. Jak – naprawę – przebiegała II wojna światowa, jak zachowywał się Zachód wobec Polski. Plany sił niepodległościowych w Polsce, Katyń i milcząca zgoda Zachodu. Międzynarodowa Komisja Czerwonego Krzyża – Niemcy wyrazili zgodę wiosnę 1944 roku. Sowieci – nie!

Konspiracja komunistyczna – jak rozpracowywała agenturalnie struktury Polskiego Państwa Podziemnego.

Posłuchajcie w części 4.

Walka Polskiego Państwa Podziemnego z czerwoną infiltracją. Dwie okupacje w Polsce – Niemiecka i sowiecka. Działania komunistycznych jaczejek skierowane w Państwo Polskie. Jak komuniści mordowali żołnierzy AK, na przykład pod miejscowością Owczarnia, gdzie najpierw powiedziano „My Polacy, wy Polacy, porozmawiajmy” a potem bestialsko wystrzelano bezbronny oddział Armii Krajowej.

Jak układała się współpraca oddziałów AK z miejscową ludnością. O zdradach w śledztwie, o bandytach, mordercach, awansowanych przez komunistów, o rabunkach i gwałtach.

Jak „znikali” ludzie?

Jak rozpracowywano Armię Krajową? Czemu miała służyć „Akcja Burza”?

Posłuchajcie w części 5.

Kto i dlaczego na rozkaz Rzepeckiego oddał ubekom wszystkie zasoby finansowe Polskiego Państwa Podziemnego. Nierówna walka, w imię czego? Pisma do Wodza Naczelnego.

Rozkaz zakazujący jakichkolwiek kontaktów z bolszewikami i ujawniania się! Jak i kiedy rozwiązano Delegaturę Rządu na Kraj?

Co działo się dalej, po rozwiązaniu AK. Powstanie Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

Posłuchajcie w części 6.

Kim był i jaką rolę spełnił Mikołajczyk. Jak z PSL „zrobił się” ZSL, partia która twierdzi, że nie ma przeszłości. Byli chamo-komuną! Trzeba o tym wiedzieć! Lato 1945 – powstaje Wolność i Niezawisłość. Jakie był cele tej organizacji? „Ruch oporu bez wojny i dywersji” założenie, które zniszczyło WiN. Nadzieje związane z tym, że komuna ogłosi wolne wybory… Poakowskie oddziały Samoobrony. Akt ostatni tragedii…

„Niech świat o tym usłyszy!” Jak „znikała” w oczach Zachodu sprawa Polski. Kim byli: Bolesław Bierut, Władysław Gomułka, Mieczysław Moczar? Oni dostawali sowieckie obywatelstwo! Nie byli represjonowani!

Bez znajomości życiorysów tych panów – nie zrozumiemy, kto dziś nami rządzi!

Powstanie sowieckiej służby – Informacji Wojskowej i rozkazy wydawane po rosyjsku i podpisywane cyrylicą! Z tej służby „wyrośli” Jaruzelski i Kiszczak – „ludzie honoru” według Adma Michnika.

KBW – Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego – Jednostki Nadwiślańskie MSW – Biuro Ochrony Rządu czyli „ciągłość” komunistycznych służb!

Posłuchajcie w części 7.

Jak powstała bezpieka? Ilu z kadry kierowniczej było pochodzenia żydowskiego? Czym była żydo-komuna? Ich geneza jest w towarzyszach – o złej fizjonomii, niepolskiej wymowie i obcych nazwiskach. Jak nadawano polskie nazwiska funkcjonariuszom bezpieki. Adam Michnik w latach 80. mówił publicznie, że: „środowiskiem, z którego się wywodzi jest żydo-komuna w sensie ścisłym!” Teraz tego nie wolno mówić? Ale powtarzać – trzeba!

Kilka zdań o życiorysie Zygmunta Baumana – sowieckiego funkcjonariusza NKWD, przysłanego do Polski. „Koryfeusz” polskiej nauki! Informacja Wojskowa, UB, KBW, MO, ORMO, Służba Więzienna, Straż Przemysłowa – kilkaset tysięcy ludzi wywodzących się z bandytów, morderców – to siła komuny do walki z Narodem!

Posłuchajcie w części 8.

Porównajcie teraz tych co się obnoszą ze styropianem z Bohaterami! Jak mordowano polskie elity i kto po nich „nastał”? Ile historii zakopano? Ile wspaniałych ludzi zabito? Zapomniane nazwiska…

O niszczeniu polskiej nauki, przez dopuszczaniu lumpów do elitarnych zawodów. „Awans społeczny” i jego konsekwencje?

Dlaczego Polacy nie cieszyli się z nowej okupacji, tak jak Francuzi, Belgowie. Dlaczego „ludność na widok naszego wojska uciekała do lasu”?

Po wojnie! Po wojnie do zwalczania oddziałów niepodległościowych używano nawet lotnictwa! Stosowano masowe egzekucje, a podatki za komuny wzrosły w porównaniu z niemieckim – o kilkadziesiąt procent! Za niepłacenie podatków wielu chłopów trafiło do obozów pracy! Porażająca skala zbrodni na własnym Narodzie!

Posłuchajcie w części 9.

Ta część dotyczy okresu po 1947 roku. Po „wygranych” wyborach. Jak PPR rozprawiał się z ludźmi, którzy chcieli godnie pochować ofiary KGB i NKWD? Dlaczego „wolna” Polska chce pomóc imigrantom muzułmańskim, a nie Polakom z Kazachstanu? Jak „zasiedlano” ocalałem mieszkania? Jak „mieszano” dawną jeszcze ocalałą inteligencję z motłochem ze wsi? Jak plugawiono Polskę? Wyzwolenie? Tak! Ale zaraz potem – okupacja!

Musimy sobie zdawać sprawę, żeby wiedzieć – kto nami rządzi. Obecna koalicja, Platforma Obywatelska – wywodząca się z Unii Wolności – przedtem z Unii Demokratycznej, jej założyciele – z PZPR! Nie z Księżyca! A z drugiej strony chamo-komuna – Polskie Stronnictwo Ludowe – wywodzące się… z ZSL…

Posłuchajcie w części 10.

Leszek Żebrowski

„1945 rok – wyzwolenie, czy początek nowej okupacji?”

Wykład z cyklu „Praskie Spotkania z Historią”

Organizatorzy: Stowarzyszenie KoLiber i Dom Kultury TuPraga.

25 czerwca 2015

Udostępnij!

Dodaj komentarz