Policyjna profanacja!

Chciałbym się mylić! Jestem stary, niedowidzę, a film jest bardzo słabej jakości. Kibole! Kibice! Czytelnicy! Popatrzcie sami! Czy od 7. sekundy widać pozoranta, który wymachuje czerwonym prostokątem płótna na którym widnieje biały orzeł? Może się mylę… Bardzo chciałbym!

Na stronie policja.pl piszą, że:

„Po raz kolejny policyjny Zespół Konny z Poznania wzorowo przeszedł atestację. Egzaminy trwały dwa dni i sprawdzały koni i jeźdźców w zakresie II stopnia atestu. Pozytywna ocena oznacza gotowość do służby w najbardziej niebezpiecznych warunkach. Na takie narażeni są policjanci zabezpieczający imprezy masowe.”

Dziś, 26.04.2014 jako świadkowie profanacji lub/i wykroczenia – wysyłamy powyższy materiał do Pana Rzecznika Komendanta Głównego Policji inspektora Mariusza Sokołowskiego.

Warszawa, 26.04.2014

Szanowny Pan

Rzecznik Prasowy
Komendanta Głównego Policji

inspektor dr Mariusz Sokołowski

Szanowny Panie Rzeczniku!

Na stronie policja.pl pod linkiem http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/98022,Coroczny-egzamin-atestacyjny-dla-policyjnych-koni-i-ich-jezdzcow.html

pojawia się film, na którym jeden z pozorantów używa czerwonej flagi (zamieszczonej na kiju od szczotki) z wizerunkiem Orła Białego.

Uprzejmie prosimy o Pańską opinię w tej sprawie. Czy była to, Pańskim zdaniem, profanacja?

Prosimy uprzejmie o zbadanie sprawy i odpowiedź, czy, jakie i wobec kogo konsekwencje zostaną / zostały wyciągnięte.

Materiał filmowy, wraz z pismem do Pana – został zamieszczony na stronie Kibole.pl

Z poważeniem

Piotr Szymanowski red naczelny Kibole.pl

 

Ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych

Art. 1.

1. Orzeł biały, biało-czerwone barwy i „Mazurek Dąbrowskiego” są symbolami Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.
3. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej pozostają pod szczególną ochroną prawa, przewidzianą w odrębnych przepisach.

Art. 2.

1. Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.

Udostępnij!

Dodaj komentarz