Proces „Starucha” - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Proces „Starucha”

10 marca 2014 – prokurator chce, żeby sąd skazał „Starucha” na pół roku więzienia w zawiasach, dwa lata zakazu stadionowego i dwa tysie nawiązki. Podobno Piotr C. – dawniej zwany Piotrem S. – uderzył w twarz piłkarza Jakuba Rzeźniczaka. Sam piłkarz nie wniósł jednak oskarżenia i dawno już o całej sprawie zapomniał. Prokurator twierdzi, że na nagraniu monitoringu widać uderzenie. Obrońca Piotra C. uważa natomiast, że widać tylko jak piłkarz „gwałtownie odchylił się”. Czyli – mógł być cios, ale nie widać tego jednoznacznie. Obrońca wnosi o uniewinnienie.

Przed sądem toczy się też inny proces przeciwko Piotrowi C. w którym jest oskarżony o handel narkotykami. Piotr C. nie przyznaje się do winy. Zarzuty zostały postawione jedynie na podstawie zeznań świadka koronnego.

Media nazywają oskarżonego: „nieformalnym przywódcą pseudokibiców Legii Warszawa.

Wydarzenie z kwietnia 2011 roku media opisywały tak:

Podczas rozbiegania po meczu z Ruchem Chorzów, na boisko wszedł (nie mylić z „wtargnął”) przywódca kibiców Legii – Piotr „Staruch” Staruchowicz i uderzył z otwartej dłoni Jakuba Rzeźniczaka. Całej sytuacji przyglądało się około dwudziestu ochroniarzy, którzy, zapewne ze strachu, zareagowali dopiero po fakcie. A wszystko zarejestrowały kamery stacji Canal+ oraz Orange Sport Info.

Następnie Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa ogłosiło, że:

Piotr Staruchowicz i Kuba Rzeźniczak w dniu dzisiejszym się spotkali i wyjaśnili wszystkie nieporozumienia. Obie strony stwierdziły, że działały w afekcie – jeden za dużo powiedział, a drugi nie był w stanie się powstrzymać od czynu, który nie powinien mieć miejsca. Dla wszystkich, którym dobro Legii Warszawa leży na sercu emocje w aktualnej sytuacji muszą być zrozumiałe. Stowarzyszenie wyraża satysfakcję z tego, ze zarówno dla piłkarza, jak i kibica dobro Legii stoi na pierwszym miejscu.

Tu powinien nastąpić koniec sprawy! Jeżeli dwóch dorosłych mężczyzn wymieni kilka ciosów bez użycia narzędzi – nie powinno być to kwestią prawną, a jedynie honorową.

Dlatego dalsza aktywność prokuratury i sądu – można sądzić – jest spowodowana tym, że Piotra C. widywano w pobliżu transparentu z tekstem: „Donald matole, twój rząd obalą kibole!”

Premier Donald Tusk gra znacznie gorzej, niż Jakub Rzeźniczak. Obawia się więc, że też może dostać z liścia.

A co do sprawy narkotyków. Jestem stary i „bywałem” już na wielu procesach, w których oskarżali świadkowie koronni, a oskarżonymi byli moi przyjaciele. Nie wierzę w prawo i sprawiedliwość w polskich sądach!

cytaty: legia.com, zyleta.info, RMF FM, PAP

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij