Sportowcy „wolności”?

Dziadek Stary . Nagłówek , Ważne 183 Brak komentarzy

Z ostatniej chwili! Z okazji 25 lat „wolności” kancelaria prezydenta Komorowskiego rozdaje koszulki z odnośnym napisem. Uszyte w Bangladeszu! Oby, za 25 lat nie było odwrotnie. Oby, z okazji 25 lat wolności Bangladeszu ich prezydent nie kupował koszulek w Polsce!

Czy to faktycznie sportowcy „wolności”?

Nie! Ci Wspaniali Mistrzowie nie są „dorobkiem” tak zwanej „wolnej” Polski i nikt z obecnie rządzących nie ma prawa ogrzewać się w ich blasku!

Wszyscy z nominowanych urodzili się przed okrągłym stołem, w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, trzymanej twardą ręką przez Generała Wojciecha Jaruzelskiego! To on i jego poprzednicy: Władysław Gomółka i Edward Gierek stworzyli rodzicom obecnych Mistrzyń i Mistrzów warunki do założenia rodziny, posiadania i wychowywania dzieci.

Oczywiście, później już jako sportowcy – dawali nam radość ze swoich sukcesów w tej, jak to ją się ostatnio nazywa „wolnej” Polsce. Ale ten „las” został posadzony wcześniej. Obecne władze chcą triumfy polskiego sportu i polskich sportowców – przypisać sobie. Nie mają do tego moralnego prawa. (Co to jest „moralność?:-)

Na pewno większość z Was powie, że choć – faktycznie – urodzili się za „komuny” to sukcesy zdobywali już w tej „Wolnej” Polsce. Fakt! Wiem o tym. Ale wybijam kwestię daty urodzenia na plan pierwszy, żeby uświadomić Wam, ludziom młodym, że za komuny było lepiej! Sami się o tym przekonacie już niebawem.

W podziemnym garażu Basenu Narodowego odbyła się żenująca gala Plebiscytu na Sportowy Sukces 25-lecia.

Sportowcem „Wolnej” Polski został wybrany Adam Małysz.

Drużyną „Wolnej” Polski – reprezentacja siatkarzy.

Wydarzeniem „Wolnej” Polski – EURO 2012:-) to nie są jaja!

Trenerem „Wolnej” Polski – Apoloniusz Tajner.

Sportowcem Niepełnosprawnym „Wolnej” Polski – Ryszard Tomaszewski.

Animatorem [?] Sportu „Wolnej” Polski – Julian Gozdowski.

Dla przypomnienia podajemy daty urodzin sportowców w tym plebiscycie:-)

Szymon Ziółkowski – 1976

Andrzej Wroński – 1965

Robert Sycz – 1973, Tomasz Kucharski – 1974

Kami Stoch – 1987

Arkadiusz Skrzypaczek – 1968

Kamila Skolimowska – 1982

Artur Patryka – 1969

Agnieszka Radwańska – 1989

Paweł Nastula – 1970

Renata Mauer-Różańska – 1969

Adam Małysz – 1977

Tomasz Majewski – 1981

Waldemar Legień – 1963

Mateusz Kusznierewicz – 1975

Robert Kubica – 1984

Justyna Kowalczyk – 1983

Robert Korzeniowski – 1968

Szymon Kołecki – 1981

Marek Kolbowicz – 1971, Adam Korol – 1974, Michał Jeliński – 1980, Konrad Wasilewski – 1984

Otylia Jędrzejczak – 1983

Marcin Gortat – 1984

Tomasz Gollob – 1971

Jerzy Dudek – 1971

Zbigniew Bródka – 1984

Leszek Blanik – 1977

Teraz UWAGA! Zacznijmy odliczanie sukcesów sportowych tych Mistrzów, którzy urodzili się po 4 czerwca 1989 roku. Wystarczą palce jednej ręki:-)

„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość, i nie chce ludzi wielkich, kończy się.” Kardynał Stefan Wyszyński

Tagi: Adam Korol   Arkadiusz Skrzypaczek   Artur Patryka   Jerzy Dudek   Kami Stoch   Kamila Skolimowska   Konrad Wasilewski   Leszek Blanik   Marek Kolbowicz   Michał Jeliński   Otylia Jędrzejczak   Paweł Nastula   Plebiscyt Sportowcy 25-lecia   Renata Mauer-Różańska   Robert Korzeniowski   Robert Kubica   Robert Sycz   Szymon Kołecki   Szymon Ziółkowski   Tomasz Gollob   Tomasz Kucharski   Tomasz Majewski   Waldemar Legień