Sportowcy „wolności”?
Z ostatniej chwili! Z okazji 25 lat „wolności” kancelaria prezydenta Komorowskiego rozdaje koszulki z odnośnym napisem. Uszyte w Bangladeszu! Oby, za 25 lat nie było odwrotnie. Oby, z okazji 25 lat wolności Bangladeszu ich prezydent nie kupował koszulek w Polsce!
Czy to faktycznie sportowcy „wolności”?
Nie! Ci Wspaniali Mistrzowie nie są „dorobkiem” tak zwanej „wolnej” Polski i nikt z obecnie rządzących nie ma prawa ogrzewać się w ich blasku!
Wszyscy z nominowanych urodzili się przed okrągłym stołem, w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, trzymanej twardą ręką przez Generała Wojciecha Jaruzelskiego! To on i jego poprzednicy: Władysław Gomółka i Edward Gierek stworzyli rodzicom obecnych Mistrzyń i Mistrzów warunki do założenia rodziny, posiadania i wychowywania dzieci.
Oczywiście, później już jako sportowcy – dawali nam radość ze swoich sukcesów w tej, jak to ją się ostatnio nazywa „wolnej” Polsce. Ale ten „las” został posadzony wcześniej. Obecne władze chcą triumfy polskiego sportu i polskich sportowców – przypisać sobie. Nie mają do tego moralnego prawa. (Co to jest „moralność?:-)
Na pewno większość z Was powie, że choć – faktycznie – urodzili się za „komuny” to sukcesy zdobywali już w tej „Wolnej” Polsce. Fakt! Wiem o tym. Ale wybijam kwestię daty urodzenia na plan pierwszy, żeby uświadomić Wam, ludziom młodym, że za komuny było lepiej! Sami się o tym przekonacie już niebawem.
W podziemnym garażu Basenu Narodowego odbyła się żenująca gala Plebiscytu na Sportowy Sukces 25-lecia.
Sportowcem „Wolnej” Polski został wybrany Adam Małysz.
Drużyną „Wolnej” Polski – reprezentacja siatkarzy.
Wydarzeniem „Wolnej” Polski – EURO 2012:-) to nie są jaja!
Trenerem „Wolnej” Polski – Apoloniusz Tajner.
Sportowcem Niepełnosprawnym „Wolnej” Polski – Ryszard Tomaszewski.
Animatorem [?] Sportu „Wolnej” Polski – Julian Gozdowski.
Dla przypomnienia podajemy daty urodzin sportowców w tym plebiscycie:-)
Szymon Ziółkowski – 1976
Andrzej Wroński – 1965
Robert Sycz – 1973, Tomasz Kucharski – 1974
Kami Stoch – 1987
Arkadiusz Skrzypaczek – 1968
Kamila Skolimowska – 1982
Artur Patryka – 1969
Agnieszka Radwańska – 1989
Paweł Nastula – 1970
Renata Mauer-Różańska – 1969
Adam Małysz – 1977
Tomasz Majewski – 1981
Waldemar Legień – 1963
Mateusz Kusznierewicz – 1975
Robert Kubica – 1984
Justyna Kowalczyk – 1983
Robert Korzeniowski – 1968
Szymon Kołecki – 1981
Marek Kolbowicz – 1971, Adam Korol – 1974, Michał Jeliński – 1980, Konrad Wasilewski – 1984
Otylia Jędrzejczak – 1983
Marcin Gortat – 1984
Tomasz Gollob – 1971
Jerzy Dudek – 1971
Zbigniew Bródka – 1984
Leszek Blanik – 1977
Teraz UWAGA! Zacznijmy odliczanie sukcesów sportowych tych Mistrzów, którzy urodzili się po 4 czerwca 1989 roku. Wystarczą palce jednej ręki:-)
„Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród, który nie wierzy w wielkość, i nie chce ludzi wielkich, kończy się.” Kardynał Stefan Wyszyński
Tagi:
Adam Korol Adam Małysz Agnieszka Radwańska Andrzej Wroński Arkadiusz Skrzypaczek Artur Patryka Jerzy Dudek Justyna Kowalczyk Kami Stoch Kamila Skolimowska Konrad Wasilewski Leszek Blanik Marcin Gortat Marek Kolbowicz Mateusz Kusznierewicz Michał Jeliński Otylia Jędrzejczak Paweł Nastula Plebiscyt Sportowcy 25-lecia Renata Mauer-Różańska Robert Korzeniowski Robert Kubica Robert Sycz Szymon Kołecki Szymon Ziółkowski Tomasz Gollob Tomasz Kucharski Tomasz Majewski Waldemar Legień Zbigniew Bródka