Dzieci w Soczi... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Dzieci w Soczi…

Czyli „Walc Junkrów”

Dyskutujemy na Kibole.pl czy sport ma być „państwowy”, czy „prywatny”, czepiamy się kolejnych ministrów sportu i turystyki, od Joanny Muchy do Andrzeja Biernata. Krytykujemy „zarządzających” Stadionem Narodowym i szefów polskich związków sportowych.

Naszym zdaniem – rozsądek nakazuje postawić na sport „prywatny”, ale nie można nagle zerwać ciągłości i zaburzyć pracy, jaka jest na co dzień wykonywana w tysiącach sekcji. Nie wolno – nagle – pozbawiać związków pieniędzy, bo skończyć się to może tym, co ostatnio wydarzyło się w Polskim Związku Bokserskim.

Nie wolno też wzorować się na rozwiązaniach z innych państw!

Z jednym wyjątkiem. Co do spraw wychowania dzieci i młodzieży – zawsze warto było brać przykład z Rosji. Najpierw carskiej ze „Szkołami Junkrów”, które wdrażały dzieci i młodzież do dorosłego, poważnego życia. Później ze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, który zdołał utrzymać edukację od pierwszej klasy podstawówki do magisterium na poziomie znacznie wyższym, niż w Europie Zachodniej.

Teraz – w kwestiach wychowania – warto się wzorować znów na Rosji!

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi – nauczyciele nie mogą zadawać prac domowych! Dzieci i młodzież mają czas na oglądanie zawodów.

Jeden z liderów rządzącej partii Nikołaj Bułanow powiedział:

„Igrzyska olimpijskie są idealną okazją, by edukować młodych ludzi i zwiększać ich zainteresowanie sportem, co w przyszłości może przełożyć się na prowadzenie zdrowszego trybu życia!”

A Pani, Pani Joanno Kluzik-Rostowska – co zrobiła dla dzieci i młodzieży?

„Walc Junkrów” dla Ministra Sportu, Minister Edukacji i polskich parlamentarzystów śpiewa Żanna Biczewska.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij