Igrzyska w Zakopanem! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Igrzyska w Zakopanem!

Zakopane już na serio składa aplikacje do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich wraz z Krakowem i jakimś miastem na Słowacji. Ale jaja!

Pamiętacie taki skecz z udziałem Jana Kobuszewskiego w roli Majstra? Kiedy mówi do klienta: „Dana woda napotkawszy na otwór musi się lać! Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb!”

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi pokazały, że co prawda można nazwozić śnieg, ale będzie to śnieg bardzo kiepski i spowoduje wiele wypadków.

W Zakopanem natomiast może się okazać, że – uczestnicy igrzysk przeczytają taki oto komunikat:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, 12.02.2014:

„Nie wychodzić z domów! Zanieczyszczenie pyłem PM10 przekroczyło poziom dopuszczalny! Kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze są szczególnie narażone na zatrucie! Unikać wysiłków na powietrzu i nie palić papierosów!”

Hej, góry nasze góry!
Drugich takich nie ma!

Na czym polega „istota przekrętu”, w sytuacjach gdy państwo polskie lub jakieś miasto, czy region „stara się” o organizację olbrzymiego przedsięwzięcia (mistrzostwa Europy, świata, igrzyska)? Posłużymy się przykładem filmowym.

W USA produkuje się film, żeby NA NIM zarobić.

W Polsce produkuje się film, żeby PRZY NIM zarobić.

Ot i cała prawda…

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij