Igrzyska w Zakopanem! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Igrzyska w Zakopanem!

Zakopane już na serio składa aplikacje do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich wraz z Krakowem i jakimś miastem na Słowacji. Ale jaja!

Pamiętacie taki skecz z udziałem Jana Kobuszewskiego w roli Majstra? Kiedy mówi do klienta: „Dana woda napotkawszy na otwór musi się lać! Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb!”

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi pokazały, że co prawda można nazwozić śnieg, ale będzie to śnieg bardzo kiepski i spowoduje wiele wypadków.

W Zakopanem natomiast może się okazać, że – uczestnicy igrzysk przeczytają taki oto komunikat:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, 12.02.2014:

„Nie wychodzić z domów! Zanieczyszczenie pyłem PM10 przekroczyło poziom dopuszczalny! Kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze są szczególnie narażone na zatrucie! Unikać wysiłków na powietrzu i nie palić papierosów!”

Hej, góry nasze góry!
Drugich takich nie ma!

Na czym polega „istota przekrętu”, w sytuacjach gdy państwo polskie lub jakieś miasto, czy region „stara się” o organizację olbrzymiego przedsięwzięcia (mistrzostwa Europy, świata, igrzyska)? Posłużymy się przykładem filmowym.

W USA produkuje się film, żeby NA NIM zarobić.

W Polsce produkuje się film, żeby PRZY NIM zarobić.

Ot i cała prawda…

 

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.