PZPN - kolejny skandal? - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek PZPN – kolejny skandal?

Prawdopodobnie na strojach naszej reprezentacji piłki nożnej nie będzie loga Polskiego Związku Piłki Nożnej, ani tej maszkary z orłem stylizowanym na piłkę. Portal Footy Headlines – przedstawił właśnie projekty nowych strojów kadry. To, że ze strojów reprezentacji zniknie piłka-orzeł – zapowiedział już dawno temu Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Jak widać, na tym (nieoficjalnie jeszcze ujawnionym) projekcie mamy pasy biało-czerwone biegnące PIONOWO!

W życiu, nigdy w życiu, od prehistorii, od Króla Popiela, od Mieszka Pierwszego – barwy Polski nie „szły” w pionie! Czy projektanci tych strojów ześwirowali! Czy to naprawdę będzie zatwierdzone?

Pajacowanie z barwami narodowymi powinno być zbadane przez prokuraturę! Polską!

Według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej – barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch POZIOMYCH, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.