Płeć i sport – ostrzeżenie!

Dopóki samemu nie zaznamy niebezpieczeństwa, dopóki jest gdzieś obok, a nas nie dotyka – lekceważymy zagrożenia. Dlatego, zanim powołam się na wypowiedź wielkiego piłkarza, przytoczę swój własny przykład.

Kilka lat temu, podczas mistrzostw Europy w Armwrestlingu wpadłem na pomysł, żeby na uroczystości zakończenia, wręczyć nagrodę „Mis Photo” dla najpiękniejszej zawodniczki. Wybór (słuszny) padł na jedną ze Szwedek. Ze sceny ogłoszono odpowiedni komunikat, fotoreporter przygotował wiązankę kwiatów i medal. Reakcja na komunikat i zaproszenie zawodniczki na scenę była dla nas kompletnym zaskoczeniem. Wszystkie Szwedki demonstracyjnie wyszły z sali! Obraziły się śmiertelnie! Nie mogliśmy tego zrozumieć. Okazało się, że Szwedki już wtedy wyznawały ideały GENDER!

Od tego momentu, na każdych kolejnych zawodach,  nasz fotoreporter i ja spotykaliśmy się z bardzo niemiłymi opiniami Szwedek, które nazywały nas seksistami i męskimi szowinistycznymi świniami (z czego jesteśmy bardzo dumni do dziś).

Teraz o piłce nożnej, o GENDER i wypowiedzi, której udzielił Zlatan Ibrahimovic.

Cytuję za REDISBAD.INFO

„Kiedy podróżuję po Europie jestem porównywany do Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, a kiedy wracam do kraju, zestawiają mnie z kobietą. Latem zostałem zapytany przez szwedzkiego dziennikarza o to, kto jest lepszym zawodnikiem: ja czy Lotta Schelin. Dajcie spokój, to nawet nie jest śmieszne.”

Wypowiedź została uznana za kontrowersyjną, a była szwedzka piłkarka, Pia Sundhage, stwierdziła, że jest to smutne, gdy kapitan reprezentacji narodowej mówi takie rzeczy.

Jak dla nas (REDISBAD.INFO), Zlatan Ibrahimovic powiedział po prostu głośno to, co w głębi serca uważa każdy normalny człowiek.

Zgadzam się z zawodnikiem i mam ciągle w pamięci wściekłe twarze Szwedek, gdy ogłoszono że jedna z nich została „Mis Photo” zawodów w Armwrestlingu.

Piotr Szymanowski

Udostępnij!

Dodaj komentarz