Równość? Nie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Równość? Nie!

Tyle się pisze o równym traktowaniu. Nas obchodzi przede wszystkim sport. Równość, a więc równe traktowanie wszystkich sportowców. Jeśli ktoś ma mistrzostwo świata w łucznictwie siedząc – jest ono warte tyle samo, co mistrzostwo w łucznictwie stojąc. Wyciśniecie na ławce rekordowego ciężaru – jest rekordem, bez względu na to, czy zawodnik ma obie nogi, czy nie!

Tymczasem w naszym kraju jest to postawione na głowie! Było tak:

Pewien człowiek (świadomie pomijam tu szczegóły i nie podaję źródła, bo nie w tym rzecz) wysyłał groźby pod adresem pewnej osoby publicznej. Osoba doniosła do prokuratury. Policja szybko doszła do osoby, która wysyłała pogróżki. Jednak prokuratura nie wszczęła śledztwa! Dlaczego? Bo mężczyzna, który wysyłał pogróżki – porusza się na wózku!

Przepisy mówią, że:

„W przypadku przestępstwa gróźb karalnych musi istnieć u pokrzywdzonego obawa ich realizacji.”

Uznano, że tu te okoliczności nie zachodzą!

Zostaw odpowiedź

5 × one =

GRZYBOBRANIA

Wielka ustawka w Dębicy!

Wielka ustawka w Dębicy i są wyroki. Ale najlepsze jest to, że piłkarze Igloopol Dębica też pójdą siedzieć! Marcina M. i Adriana B ...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij