Piruet na ch…u zakazany!!

Wracamy jeszcze do informacji publikowanej 19 grudnia. Jest już potwierdzone oficjalnie, że zawodniczki, zawodnicy – a raczej OSOBY biorące udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014 – będą miały sześć lat na określenie płci. Zatem wszelkie klasyfikacje medalowe będą mogły być zatwierdzone dopiero w 2020 roku.

Jak na razie najlepiej przygotowana jest ISU!

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (International Skating Union) jako pierwsza sportowa federacja zareagowała poważnie na wskazówki płynące ze strony SportAccord, dotyczące stopniowego wprowadzania ideologi GENDER oraz ustępstw, a nawet promocji środowisk LGBT. W związku z tym, że kwestia „uzgodnienia płci”, czyli dowolnego obcinania i doszywania sobie zewnętrznych organów płciowych, oraz automatycznej zmiany imienia i nazwiska w dokumentach, jest już w wielu parlamentach europejskich w fazie procedowania – Międzynarodowa Unia Łyżwiarska zdecydowała się dostosować regulamin rozgrywek do wskazówek GENDER.

Wprowadzone zmiany dotyczyć będą jazdy indywidualnej. Unia wprowadzi dodatkową kategorię „płeć nieuzgodniona”. Rywalizacja będzie zatem przebiegać w kategoriach: Kobiet, Mężczyzn i Nieuzgodnionych.

Co do rywalizacji par sportowych i tanecznych – wszystko pozostanie po staremu, z tym że para nie musi się już składać z osób różnej płci.

Z zestawu figur obowiązkowych Międzynarodowa Unia Łyżwiarska usunęła popularnego „pirueta na ch..u”.

Zmiany spotkały się z przychylnym przyjęciem zawodniczek i zawodników.

Udostępnij!

Dodaj komentarz