Policja pracuje! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Policja pracuje!

Kibice Górnika zatrzymani

„Krytycy filmowi” z pałkami!

 Ze strony policja.pl (podkreślenia Kibole.pl)

Zaplanowali, wyreżyserowali, sfilmowali i zamieścili w Internecie film, który miał zantagonizować środowisko bielskich kibiców piłki nożnej. Zadbali o szczegóły i starali się pozostać anonimowi. Ich plany pokrzyżowali policjanci, którzy rozpracowali grupę zaangażowaną w realizację filmu i zatrzymali sprawców.

W połowie października w sieci pojawił się filmik, w którym mężczyźni ubrani w barwy jednego z bielskich klubów piłkarskich porywają z domu kibica innej drużyny. Obezwładniają go, wyprowadzają z mieszkania i siłą wpychają do samochodu. Zamaskowani porywacze robią objazdówkę po mieście, wskazując swojej ofierze miejsca, gdzie graficiarze wymalowali na murach barwy klubu, z którym sympatyzują. Kiedy dochodzi do zainscenizowanego pobicia ofiary, młodemu mężczyźnie udaje się wyrwać z rąk oprawców i ostatecznie schronić w komendzie. Zamieszczony w internecie filmik wywołuje spore poruszenie i liczne komentarze.

Sprawą interesują się także policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej.

Film, który ewidentnie nawołuje do popełnienia występku i ma na celu skłócenie środowiska kibiców piłki nożnej z Bielska-Białej, zostaje zabezpieczony jako materiał dowodowy. Mimo że jego autorzy zadbali o swoją anonimowość – na filmie są zamaskowani, a tablice rejestracyjne pojazdu, którym się poruszają są zasłonięte – policjanci i prokuratorzy pracujący nad sprawą ustalają ich tożsamość.

Wczoraj rano do mieszkań mężczyzn zaangażowanych w realizację filmu wkroczyli policjanci. Efektem działań śledczych jest zatrzymanie czterech bielszczan w wieku od 21 do 31 lat, podejrzanych o publiczne nawoływanie do popełnienia występku. Są wśród nich trzej „aktorzy” oraz operator kamery. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich dozorem policyjnym. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im nawet 2 lata za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce bielski sąd.

(KWP w Katowicach / mg)

 Szanowna Policjo! Jest jeszcze wiele filmów, przedstawień, książek i programów telewizyjnych „nawołujących do popełnienia występku”, jest wiele reklam, opartych na motywie oszukania kogoś, jest też wiele „gazet”. Na pewno macie pełne ręce roboty. Nie ustawajcie! Szukajcie!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij