Policja pracuje!

„Krytycy filmowi” z pałkami!

 Ze strony policja.pl (podkreślenia Kibole.pl)

Zaplanowali, wyreżyserowali, sfilmowali i zamieścili w Internecie film, który miał zantagonizować środowisko bielskich kibiców piłki nożnej. Zadbali o szczegóły i starali się pozostać anonimowi. Ich plany pokrzyżowali policjanci, którzy rozpracowali grupę zaangażowaną w realizację filmu i zatrzymali sprawców.

W połowie października w sieci pojawił się filmik, w którym mężczyźni ubrani w barwy jednego z bielskich klubów piłkarskich porywają z domu kibica innej drużyny. Obezwładniają go, wyprowadzają z mieszkania i siłą wpychają do samochodu. Zamaskowani porywacze robią objazdówkę po mieście, wskazując swojej ofierze miejsca, gdzie graficiarze wymalowali na murach barwy klubu, z którym sympatyzują. Kiedy dochodzi do zainscenizowanego pobicia ofiary, młodemu mężczyźnie udaje się wyrwać z rąk oprawców i ostatecznie schronić w komendzie. Zamieszczony w internecie filmik wywołuje spore poruszenie i liczne komentarze.

Sprawą interesują się także policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej.

Film, który ewidentnie nawołuje do popełnienia występku i ma na celu skłócenie środowiska kibiców piłki nożnej z Bielska-Białej, zostaje zabezpieczony jako materiał dowodowy. Mimo że jego autorzy zadbali o swoją anonimowość – na filmie są zamaskowani, a tablice rejestracyjne pojazdu, którym się poruszają są zasłonięte – policjanci i prokuratorzy pracujący nad sprawą ustalają ich tożsamość.

Wczoraj rano do mieszkań mężczyzn zaangażowanych w realizację filmu wkroczyli policjanci. Efektem działań śledczych jest zatrzymanie czterech bielszczan w wieku od 21 do 31 lat, podejrzanych o publiczne nawoływanie do popełnienia występku. Są wśród nich trzej „aktorzy” oraz operator kamery. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich dozorem policyjnym. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im nawet 2 lata za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce bielski sąd.

(KWP w Katowicach / mg)

 Szanowna Policjo! Jest jeszcze wiele filmów, przedstawień, książek i programów telewizyjnych „nawołujących do popełnienia występku”, jest wiele reklam, opartych na motywie oszukania kogoś, jest też wiele „gazet”. Na pewno macie pełne ręce roboty. Nie ustawajcie! Szukajcie!

Udostępnij!

Dodaj komentarz