Korwin zamiast Muchy! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Felietony Korwin zamiast Muchy!

Korwin na ministra sportu!

Wobec doniesień o planowanej likwidacji Ministerstwa Sportu i Turystyki czas na poważne podejście do tego tematu. Jako Kibole.pl – rozpatrujemy dwa modele sportu: państwowy i prywatny. Dwa i tylko dwa! To ważne, bo nie dopuszczamy modelu „mieszanego”. Albo, albo! Uznajmy też, że przejście od sytuacji obecnej do jednej z modelowych jest jak przeszczep serca i wymagać będzie działań nieszablonowych.

Z modelem „państwowym” przemawia patriotyzm (choć być może krótkowzroczny) stawiający dumę ze sportowych zwycięstw jako ważny czynnik państwotwórczy.

Za modelem „prywatnym” przemawia zdrowy rozsądek i przykłady z historii, świadczące o tym, że prywatne zawsze rozwija się lepiej, niż państwowe.

Ponieważ w najbliższym czasie nie dojdzie nawet do wstępnej, poważnej dyskusji na ten temat – będziemy prezentować każdą poważną opinię.

Dziś dwie wypowiedzi znakomitego brydżysty Janusza Korwin Mikke.

Jedna to wywiad przeprowadzony podczas spotkania na warszawskiej Pradze.

Następnie fragment wywiadu, jaki Janusz Korwin Mikke udzielił dla TV Południe.

 

 

 

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij