PZPN nie wspiera „Nigdy Więcej” - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly PZPN nie wspiera „Nigdy Więcej”

Po publikacjach „Gazety Polskiej Codziennie” o donosach Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” na Legię Warszawa i Lecha Poznań – Prezes PZPN Zbigniew Boniek oświadczył, że PZPN już nie wspiera finansowo tej organizacji i z nią nie współpracuje. Po marcowym meczu Polska – Ukraina na Stadionie Narodowym „Nigdy Więcej” doniosło na PZPN, że kibice gości wywiesili trzy flagi z zabronionymi przez UEFA symbolami. Groziło nam nawet zamknięcie trybun na Narodowym, ale na szczęście UEFA przyjęła do wiadomości wyjaśnienia PZPN u i kara nas nie dotknęła.

Dwie sprawy:

1 – Dlaczego w ogóle PZPN finansowało tą organizację?

2 – Może jednak szkoda, że przestało? Zajrzyjcie na stronę „Nigdy Więcej”, na jakie nazwiska się powołują:

Jednym z pierwszych sympatyków i przyjaciół naszego Stowarzyszenia był Jacek Kuroń. Wsparcia w różnej formie udzielali nam też między innymi Jan Karski, Szymon Wiesenthal i Jerzy Giedroyc. Uznanie dla „NIGDY WIĘCEJ” wyraził też osobiście prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Polsce w 2011 r. Marek Edelman, Władysław Bartoszewski, Jerzy Kluger, a także Aleksander Kwaśniewski i Jerzy Owsiak. Wśród naszych autorów był słynny pisarz i dziennikarz Stieg Larsson. W kolejnych numerach magazynu wspierali nas m.in. Maria Janion, Andrzej Szczypiorski, Henryk Grynberg, Norman Davies, Anne Applebaum, Michał Głowiński, Alina Cała, Jan Tomasz Gross, Konstanty Gebert, Miriam Akavia, Stanisław Obirek, Max Cegielski i wielu innych wybitnych autorów, specjalistów w dziedzinie rasizmu i ksenofobii.

Może jednak szkoda?

Źródło: niezalezna.pl

 

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij