Polskie panczeny!

Godzina 16.32 – Polacy przegrali z Holendrami i jutro będą walczyć o brązowy medal.

Polscy łyżwiarze szybcy w ćwierćfinale o 0,41 s byli szybsi od Norwegów i awansowali do półfinału rywalizacji drużynowej w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Zapewnili sobie tym samym co najmniej czwarte miejsce.

Biało-czerwoni wystąpili w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański.

Początek w ich wykonaniu nie był najlepszy. W pewnym momencie tracili do rywali już sekundę, ale dzięki równej jeździe po trzech czwartych dystansu wyszli na prowadzenie i utrzymali przewagę.

O godz. 16.13 rywalem Polaków w półfinale będą faworyzowani Holendrzy, którzy bez problemów uporali się z Francuzami.

Pierwszą parę półfinałową utworzą Kanadyjczycy i Koreańczycy. Ci pierwsi pokonali Amerykanów, a Azjaci okazali się szybsi od zespołu gospodarzy.

Najlepszy czas ćwierćfinałów uzyskali Koreańczycy – 3.40,84, a drugi Polacy – 3.42,78. Rezultat „Pomarańczowych” to 3.44,48.

Polskie łyżwiarki szybkie awansowały do półfinału zawodów drużynowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Biało-czerwone w swoim biegu ćwierćfinałowym pewnie wygrały w Adler-Arenie z Norweżkami. W walce o finał nasze panczenistki zmierzą się z Rosjankami.

Dziś mamy kolejne medalowe szanse na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Soczi 2014. O godzinie 15.30 wystartuje biathlon, konkretnie sztafeta 4 x 6 km. Polki wystartują w składzie: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz.

O godzinie 18 z minutami odbędą się wyścigi na 1 000 m w Short track, udział weźmie Patrycja Maliszewska.

W łyżwiarstwie szybkim, w wyścigu pań wezmą udział Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska. W wyścigu mężczyzn pojadą: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański.

Czy będzie to znów medalowy dzień dla Polski? Może być…

Udostępnij!

Dodaj komentarz