MKOl zakazuje żałoby! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek MKOl zakazuje żałoby!

Z ostatniej chwili: na profilu

Olega Matsotskyy pojawiło się oświadczenie dwojga ukraińskich olimpijczyków:

„My, członkowie zespołu Narodowego Olimpijskiego Ukrainy :Matsotska Bogdan i Matsotskyy Oleg jesteśmy bardzo oburzeni ostatnimi działaniami prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który zamiast negocjacji mających na celu rozwiązanie konfliktu (mieliśmy nadzieję, że stanie się to do końca Igrzysk Olimpijskich w Soczi) przelewa na ulicach ukraińską krew. Zerwana została odwieczna zasada pokoju Igrzysk Olimpijskich. W solidarności z bojownikami na barykadach i protestującymi przeciwko działaniom prezydenta i jego rządu, musimy odmówić dalszego udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Pamięć poległym bohaterom Ukrainy! Chwała Ukrainie!”

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zakazał zawodniczkom i zawodnikom reprezentacji Ukrainy założenia czarnych opasek. Ukraińscy olimpijczycy postanowili w ten sposób uczcić poległych na kijowskim Majdanie. Ukraiński Komitet Olimpijski próbował rozmawiać z władzami MKOl, ale te nie wydały zgody na pokazanie znaków żałoby podczas Igrzysk. Dziś część sportowców Ukrainy podjęła decyzję o wycofaniu się ze startów. Jednak ani władze Ukraińskiego Komitetu, ani MKOl nie podaje ilu zdecydowało się wracać, a ilu zostać.

Nie piszemy na Kibole.pl o polityce międzynarodowej! Chcemy Wam tylko pokazać, że sportowcy w barwach swojego klubu czy też szczególnie Ojczyzny – są jak żołnierze i takie też decyzje muszą czasem podejmować.

Szkoda, że władze MKOl nie mają odwagi, żeby dostrzec, co dzieje się poza wioską olimpijską w Soczi.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij