MKOl zakazuje żałoby!

Z ostatniej chwili: na profilu

Olega Matsotskyy pojawiło się oświadczenie dwojga ukraińskich olimpijczyków:

„My, członkowie zespołu Narodowego Olimpijskiego Ukrainy :Matsotska Bogdan i Matsotskyy Oleg jesteśmy bardzo oburzeni ostatnimi działaniami prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który zamiast negocjacji mających na celu rozwiązanie konfliktu (mieliśmy nadzieję, że stanie się to do końca Igrzysk Olimpijskich w Soczi) przelewa na ulicach ukraińską krew. Zerwana została odwieczna zasada pokoju Igrzysk Olimpijskich. W solidarności z bojownikami na barykadach i protestującymi przeciwko działaniom prezydenta i jego rządu, musimy odmówić dalszego udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Pamięć poległym bohaterom Ukrainy! Chwała Ukrainie!”

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zakazał zawodniczkom i zawodnikom reprezentacji Ukrainy założenia czarnych opasek. Ukraińscy olimpijczycy postanowili w ten sposób uczcić poległych na kijowskim Majdanie. Ukraiński Komitet Olimpijski próbował rozmawiać z władzami MKOl, ale te nie wydały zgody na pokazanie znaków żałoby podczas Igrzysk. Dziś część sportowców Ukrainy podjęła decyzję o wycofaniu się ze startów. Jednak ani władze Ukraińskiego Komitetu, ani MKOl nie podaje ilu zdecydowało się wracać, a ilu zostać.

Nie piszemy na Kibole.pl o polityce międzynarodowej! Chcemy Wam tylko pokazać, że sportowcy w barwach swojego klubu czy też szczególnie Ojczyzny – są jak żołnierze i takie też decyzje muszą czasem podejmować.

Szkoda, że władze MKOl nie mają odwagi, żeby dostrzec, co dzieje się poza wioską olimpijską w Soczi.

Udostępnij!

Dodaj komentarz